Londra THY Uçak Bileti

İngiltere sınırları içerisinde bulunan ve ülkenin başkenti olan Londra ülkemizden çok sayıda kişiyi misafir etmekte ve bu kişiler yolculuk için THY tarafından yapılan seferlere ait uçak biletlerini almaktadırlar. Dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi konumunda bulunan THY, pek çok önemli merkeze doğrudan ya da aktarmalı seferler yaptığı gibi Londra’ya da yapmakta ve insanlar firma tarafından yapılan uçuşlara ait uçak biletlerini almak suretiyle söz konusu seyahati gerçekleştirmektedir. İngiltere’nin başkenti olan Londra’ya insanlar farklı amaçlarla giderken bunlar ağırlıkla tatil ve ziyaret amaçlı yapılmaktadır. THY tarafından İngiltere’nin başkentine gün içinde çok sayıda aktarmasız sefer düzenlendiği gibi aktarmalı seferler de düzenlenmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından gün içinde Londra’ya ortalama 9 uçak kaldırmaktadır. Bu rakam bazı günler daha düşük olabileceği gibi bazı günler ise çok daha fazla olabilmektedir. Böylelikle insanlar günün hemen her anında Londra’ya gidebilmektedir. Fakat söz konusu yolculukların tamamı İstanbul’dan yapılmakta olup diğer illerden yapılanların tamamı aktarmalıdır. İstanbul’dan İngiltere’nin başkentine yapılacak olan seyahat 4 saatten biraz daha fazla sürmektedir. Firma tarafından yapılan uçuşların saatleri incelendiğinde bunların bir kısmının sabah saatlerinde bir kısmının ise öğleden sonra ve akşam saatlerinde yapıldığı görülmektedir. Böylece insanlar kendi durumlarına bağlı olarak bunlardan en uygun olanını tercih edebilmektedir. Firma tarafından sağlanan bu imkan çok ciddi bir kolaylık sağlamakta ve insanlarda bundan yararlanmaktadır.

Londra’ya seyahat etmek isteyenler için saat 08:05, 08:40, 10:35, 13:40, 15:00, 19:50 ve 21:10’da uçaklar kalkmaktadır. Bunlarla seyahat etmek isteyen kişilerin alacakları biletler için ödemeleri gereken miktarlar 380 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfına ait biletlerin ücretleri bu seviyelerde iken diğer sınıflara ait olan biletler ise daha pahalıdır. Bundan dolayı insanların bir kısmı biletlere daha az ücret ödemek için biletlerini daha önceden almakta ve böylelikle ekonomi sınıfına ait koltuklar tükenmeden bilet alınabilmektedir. Ekonomi sınıfına ait koltukların tükenmesi durumunda ise daha fazla ücret ödenmesi söz konusu olduğundan insanların bir bölümü böyle bir yol kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi