Lviv THY Ucuz Uçak Bileti

Türk Hava Yolları firmasının UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Lviv şehrine gün içerisinde bir aktarmasız uçak seferi bulunmaktadır ki yolculuğu ucuz bileti alarak yapmak isteyenler erken rezervasyon yaptırmalıdırlar. Türk Hava Yollarının İstanbul Atatürk Havalimanından gerçekleştirdiği bu yolculuğun ucuz uçak bileti ile yapılamasının tek şartı Lviv seyahatinin önceden planlanıp biletlerin erken alınmasıdır. İstanbul Atatürk Havalimanından Lviv Interntional Havalimanına yapılacak direk uçak yolculuğu ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Seyahat planlarının erken yapılması üzerine 450 TL’ye uçak bileti alınabilecek iken geç kalındığında bu fiyatlar 1500 TL ve üzerine çıkmaktadır. Uçağın doluluk oranı baz alınarak belirlenen bilet fiyatları satışların başladığı ilk zamanlarda oldukça düşün fiyatlardan satılmaktadır.

Uçağın doluluk oranı arttıkça artan fiyatlardan bilet almak gezi maliyetini yükseltecektir. Türk vatandaşların 30 güne kadar vize istemeyen Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden olan Lviv’de en çok ihtiyaç duyulan eşya fotoğraf makinesidir. THY ile İstanbul’dan iki saatte ulaşılan kentte doğal güzelliklerin sayısı oldukça fazladır. Kent nüfusunun yüzde 85’ini kadınlar oluşturmaktadır. Şehrin merkezi UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmıştır ki bu merkezde flarmonik orkestra, İki üniversite, Bale Tiyatrosu ve Lviv Opera binası yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen kente günlük giriş çıkış yapanların sayısı 200 bini geçmektedir. Gezilecek yerler kentin merkezine çok yakın olduğundan turistler gezerken yorulmamaktadır ki bu da geziye ayrı bir keyif katmaktadır.

Lviv en son gerçekleştirdiği buluşlar ile bilim be endüstri merkezi olarak da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Merkeze yakın turistik alanlar içerisinde ilk olarak Sanat Galerisi’den başlanmalıdır. Ardından Natural History Museum, St. Yura Meydanı’daki Katedral, Market Square, Svobody Caddesi’ndeki Aynalı Salon, Potocki Sarayı, Ermeni Katedrali, Virmenska, Dermition Katedrali ziyaret edilmelidir. Yıl içerisinde düzenlenen opera festivali olan Solomia Kryshelnytska ve Virtuosi Müzik Festivali kentin festivallerinden sadece birkaç tanesidir. Yemek konusunda kendine haz lezzetleri olan şehirde İtalyan ve uluslararası yemekler yapan restoranlar da bulmak mümkündür. Fakat Lviv’e giden Pyrohy denilen yöresel böreğinden tatmadan dönmemelidir. Ortalama sıcaklığın 18 derece olduğu yaz ayları gezmek için en ideal mevsimdir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi