Malatya Bursa uçak ucuz uçak bileti

Kaysısıyla ünlü olan Malatya şehir ile badem şekeriyle ön plana çıkan Bursa kenti arasında ucuz bir şekilde uçak bileti satın almak için farklı alternatif seçenekler bulunmakla birlikte uçak ulaşımının ülkemizde son zamanlarda gelişmesine paralel olarak her iki şehirde de uçuş hizmetlerinin oldukça geliştiğini söylemek mümkün olmaktadır. Malatya ile Bursa arasında 811 km civarında bir mesafe bulunmaktadır. Mesafenin bu kadar fazla olması insanları ucuz uçak bileti bularak Malatya ile Bursa arasında uçakla yolculuk etmek fikrine itmektedir. Böylece her iki şehir arasında uçakla yolculuk yapan yolcuların sayısının her geçen gün arttığı bilinmektedir. Her iki şehir arasında aktarmalı olarak uçak seferlerinin bulunduğu bilinmektedir. Anadolujet bünyesinde iki şehir arasında aktarmalı olarak ortalama 200 TL civarında bir fiyata uçuş yapmak mümkün olmaktadır.

Malatya her ne kadar kaysısıyla ön plana çıkan bir şehir olsa da eşsiz lezzetleriyle ziyaretçilerini büyüleyen bir şehir özelliğine sahiptir. Malatya’daki havaalanının şehir merkezine yaklaşık olarak 34 km mesafede olduğu bilinmektedir. Bu mesafeyi kat etmek için otobüs seferleri ve taksi seferleri düzenlenmektedir. Malatya yöresel lezzetlerin ön plana çıktığı bir şehirdir. Kağıt Kebabıyla ünlü olan şehirde Külah dolması ve dut helvası yöresel lezzetler olarak damaklarda eşsiz tatlar bırakmaktadır. Bunun yanı sıra erik ekşisi ve kaysı aromalarının lezzetleriyle tanışmak mümkün olmaktadır. Bu durum Malatya şehrini ziyaret edenlerin sayısının her geçen gün artmasında etkili olmaktadır.

Bursa İskender Kebabının başkenti olarak tanımlanmaktadır. Sırf İskender yemek için şehre gelen ziyaretçi sayısı hiç azımsanmayacak kadardır. Bursa sadece İskenderiyle değil farklı lezzetleriyle de ön planda yer almaktadır. Özellikle İnegöl köftesi, ülkemizde en çok tanınan lezzetler arasında yer almaktadır. Yine kestane şekeri ve kemal paşa tatlılarıyla adından söz ettiren Bursa, pek çok farklı lezzetin bir araya geldiği bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca Osmanlıya başkentlik yapmasından kaynaklı olarak bölgede çok sayıda Osmanlı eserinin bulunduğu bilinmektedir. Bundan dolayı şehri ziyaret eden kişi sayısının her geçen gün büyük miktarlarda artış gösterdiği de bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi