Malatya – Trabzon Uçakla Kaç Saat

Doğu Anadolunun en büyük şehirlerinden kayısı cenneti Malatya şehrinden gezmek için uçakla Karadenizin incisi Trabzon ilimize gitmek isteyenler kaç saat süreceğini merak etmektedirler ki direkt uçuşla yaklaşık olarak 1 saattir. Uçakla direkt uçuşun bulunmadığı Malatya ile Trabzon arasında aktarmalı uçuş bulmak mümkün olup kaç saat süreceği aktarma sayısına ve bekleme süresine göre değişmektedir. Bir aktarma yapılabileceği gibi aktarmaların iki rota arasında iki olarak yapıldığı seferler de vardır. Bir aktarmalı en kısa aktarmalı uçuş 3 saat 20 dakika iken bu süre aktarmanın yapıldığı havalimanı, bekleme süresi ile 12 saat 45 dakikaya çıkmaktadır. Otobüs ile yolculuğun da yaklaşık olarak 13 saat olduğu bu yolculuğu konfor ve rahat olmasından dolayı havayolunu seçen sayısı oldukça fazladır.

Kuru kayısı üretimi ile ülkemizin ve dünyanın birincisi olan Malatya ile tarihi ve doğal güzelliklerin cenneti Trabzon arasındaki uçak seferlerini Anadolujet, Onur Air ve Pegasus Havayolu firmaları gerçekleştirmektedir. Bir aktarma olarak gerçekleştirilen bu seferler İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Gün içerisinde Anadolujet firmasının 2, Onur Air’in 1 ve Pegasus’un ise 1 adet seferi bulunmaktadır. Anadolujet sabah 06.00 ile akşam 20.00 saatlerinde uçuş yaparken, Onur Air akşam saat 19.15’te, Pegasus ise gece saat 23.30’da uçak seferi gerçekleştirmektedir. En uzun süren yolculuk 12 saat 45 dakika ile akatarmasını İstanbul Atatürk Havalimanından gerçekleştiren Onur Air firmasına aittir.

Malatya Erhaç Havalimanından Trabzon Havalimanına 215 TL’ye uçma şansı olduğu gibi 640 TL’ye de uçulabilir. Hatta 215 TL’den daha ucuz olan promosyon biletleri ile daha uygun fiyatları yakalamak mümkündür. Sivil havacılıktaki en uygun fiyatlara sahip olan promosyon biletler her uçakta belirli ve sınırlı sayıda satılmaktadır. Erken gelenin aldığı bu biletleri tükenmeden alabilmek için tatil ve yolculuk planlarını erkenden yapmakta fayda vardır. Ayrıca bazı dönemlerde havayolu firmaları çok cüzi ücretlerle uçuş yapılabildiği kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalar da aynı promosyon biletler gibi sınırlı sayıdadır. Sınırlı sayıdaki kampanyalı biletlerden haberdar olabilmek için bilet satışı yapan sitelerin mail grubuna veya firmaların mail gruplarına üye olmak gerekir. Mail gruplarının yanında sosyal medyadan firmaların ve sitelerin takip edilmesi de işe yarayabilir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi