Maldivler THY Uçak Biletleri

Balayı çiftlerinin vazgeçilmez destinasyonlarının en başında yer alan Maldivler için Türk Hava Yolları direk sefer koymuş olup İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı olan bu uçak biletleri hayal gibi bir seyahatin anahtarı olacaktır. Hint Okyanusunda Hindistan ile Sri Lanka arasındaki 1200 küçük adacıktan oluşan Maldivler yeşilin ve mavinin ülkesi olup Türk Hava Yolları firmasından alınacak uçak biletleri ile direkt ulaşım sağlanmaktadır. Maldivler’in Male Uluslararası Havalimanına yapılan bu yolculuk İstanbul Atatürk Havalimanından gece saat 01.55’de başlamaktadır. Aktarmasız olarak 8 saatte gerçekleştirilen yolculuk toplam 8 saat sürmektedir. Direkt uçuşların dışında gün içerisinde 29 adet bir aktarmalı uçuş, 40 adet de iki aktarmalı uçuş bulunmaktadır.

Maldivler’in sınırlarına dahil olan toplam 1200 ada bulunmaktadır. Fakat bu adaların yaklaşık 1000 kadarında hiçbir yaşam belirtisi yoktur. Çok lüks ve çok sayıda yıldızlı otellerin bulunduğu ülkede özellikle deniz üzerine yapılmış özel tarz odalar dikkatleri çekmektedir. Normal otel odasına alternatif konaklama seçeneği olarak sunulan bungalow tarzı odalar neredeyse ülkenin her adasında bulunmaktadır. Su sporlarından dalış, sörfün yanında köpek balıkları ile yüzme gibi aktivitelerin yapılabildiği adalar romantik tatiller için oldukça idealdir. Vize gibi bir şartın bulunmadığı adalar ülkesi Maldiv’lerin nüfusunun yüzde 97’si kadarı Müslüman. Ülkeye domuz eti ve alkollü içkilerin sokulması yasak olup otellerde turistlere alkollü içecekler çok rahat ikram edilmekte ve tüketilmektedir.

Yılın her mevsimi tatil ve turistik tatiller için uygun olan Maldivler Tropik iklime sahip olduğundan yaz ayları özellikle Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları çok yağışlı olduğunu bilerek gitmek gerekir. Bahar aylarının daha ideal olduğu adalarda ıssız ada yolculukları da yapılabilmektedir. Beyaz kumsalları, harika denizi ve muhteşem doğası ile ülke bir harikalar diyarıdır. Direkt uçuş ile 8 veya 9 saatte ulaşılan ülkeye aktarmalı uçuş süreleri 2 gün 3 saat 20 dakikaya kadar çıkmaktadır. Bahar aylarının yoğun olacağı bilindiğinden bu tarihlerde yolculuk planlayanları özellikle direk uçuşlarda bilet kalmama ihtimaline binaen erken rezervasyon yaptırmaları ve biletlerini almaları tavsiye edilir. Ekonomik sınıf ücretleri 2100’dan başlayarak artmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi