Manisa Diyarbakır Uçak Bileti Ara

Doğal güzellikleri ile bilinen Manisa bir Ege şehri olup şehirde havalimanı olmadığından Diyarbakır kentinden uçak ile yolcuk yapmak isteyenler bileti ara butonuna bastıklarından farklı havalimanlarına yönlendirmektedir. Manisa kentinden Diyarbakır iline havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden uçak bileti almaları gerekmektedir ki bunun için sitede bulunan ara butonu oldukça önemlidir. İzmir Adan Menderes Havalimanı ile Manisa arası 60 kilometrelik bir mesafededir. Havaalanından Manisa’ya geçebilmek için öncelikle İzmir otogarına geçmek gerekmektedir ki bunun içinde havaalanında bulunan servisler, toplu taşıma araçları ve ticari taksiler kullanılabilir. Otogardan her saat başı hareket eden Manisa Seyahat’in araçları ile Manisa otogarına geçilir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanından Diyarbakır Havalimanına SunExpres Havayollarının direkt uçuşu bulunmaktadır. Sabah saat 06.00’da ve akşam 20.15’te uçak bulunmaktadır. Sabah 06.00’da havalanan uçak ortalama 1 saat 55 dakikalık yolculuktan sonra saat 07.55’te, saat 20.15’te havalanan uçak ise 22.10’da Diyarbakır’a iniş yapmaktadır. Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanına iniş yapan yolcular toplu taşıma araçlarını, ticari taksileri ve rent a car ofislerini kullanıp şehir merkezine geçebilirler. 24 saat hizmet veren ticari taksileri kullanıp merkeze geçmek hem daha hızlı hem de daha kolay olabilmektedir. Daha uygun fiyatlı ulaşım tercih edenler için toplu taşıma araçları da üniversiteye kadar konforlu bir şekilde taşımacılık yapmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı 1952 yılında açılmış olup yıllar içerisinde farklı tamir, onarım ve inşaatlardan geçirilerek şuandaki durumuna gelmiştir. Şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan alanda iç hatlar terminali ve dış hatlar terminali bulunmaktadır. İç hatlar terminalinden Bursa, Adana, Ankara, İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Antalya, Van ve İzmir havaalanlarına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Direkt uçuşların yanında aktarmalı seferler de bulunmaktadır. Ayrıca 3557 metrekarelik dış hatlar terminalinden hac ve umre mevsimlerinde Suudi Arabistan’a sefer düzenlenmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak Kuzey Irak’ın Erbil kentine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa kentine de aktarmasız karşılıklı seferler yapılmaktadır. Bu uçuşları Borajet, Onur Air, Pegasus, SunExpres, Anadolujet ve Türk Hava Yolları gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi