Milas – Atina Uçakla Kaç Saat

İlkbahar ve yaz aylarında dünyanın her köşesinden turist çeken Milas ile komşumuz Yunanistanın başkenti Atina arası kaç saat öğrenmek isteyenler için havayolunda 365 olan mesafe direkt uçuş ile uçakla 1 saat sürmektedir. Muğla ilimizin gözde şehirlerinden Milas Havalimanından Atina Havalimanına uçakla varmak isteyen ve mesafenin kaç saat süreceğini merak edenler için aktarmalı gerçekleştirilecek bu yolculuk en az 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kilometresine bakıldığında iki destinasyon arası havayolu ile çok kısa sürecek bir uzaklığa sahiptir. Fakat direk uçuşla bir saat sürecek olan bu mesafe iki kent arasında aktarmasız uçuş bulunmamasından dolayı yolculuğun süresi uzamaktadır. Aktarmalı uçuşlarda aktarmanın sayısı, aktarma noktaları ve bekleme süresi hesaba katılınca yolculuğun süresi değişmektedir.

Milas ile Atina arasındaki aktarmalı uçuşları Türk Hava Yolları, Pegasus, Aegean Airlines, Olympıc Air, Onur Air, Pakistan International havayolu firmaları gerçekleştirmektedir. Havayolu firmaları aktarmalarını İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden yapmaktadır. Ek kısa aktarmalı uçuş süresi 4 saat 30 dakika iken en uzunu ise 1 gün 10 saat 55 dakikadır. Özellikle farklı şehirler görmek isteyenler için güzel bir alternatif olan aktarmalı uçuşlar neredeyse günün her saati yapılmaktadır. Sabahın ilk saatleri olan 05.55’te başlayan seferler gece 23.30’a kadar devam etmektedir. Günlük ortalama 73 seferin yapıldığı rotada uçak bileti bulamama gibi bir sıkıntı nadir yaşanmaktadır. Tatil ve turizm için çok talebin olduğu iki nokta olduğundan seferlerin sayısı da o nispette fazladır.

Gün içerisindeki 73 seferden muhakkak birinde yer bulunabilirken özellikle bayram, sömestr ve tatil günlerine dikkat etmek gerekir. Havayolu şirketleri yaşanan yoğun talebi karşılamak için gerektiğinde ek sefer koysalar dahi bazen yoğunluktan dolayı bilet bulamama problemi yaşanabilmektedir. Ayrıca havacılıkta uçak biletlerinin fiyatları hakkında önemli bir kriter olan doluluk oranının artmasına göre fiyatların arttığı unutulmamalıdır. Yoğunluğun olduğu bu dönemlerde ücretler artacağından erken rezervasyon yapılmalıdır. Daha uygun ücretler ile bilet alabilmek için tatil planlarını erken yapmak ve promosyon biletler bitmeden almak gerekir. Şuanda 340 TL’ye bilet bulunabileceği gibi geç kalındığında bu fiyatlar 5bin 500’e kadar yükselmektedir. Her uçakta belirli ve sınırlı sayıda olan iade, iptal ve değişimin yapılmadığı promosyon biletler ise daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi