Milas-Bodrum havalimanı adres tarifleri

Muğla ilimizde faaliyet gösteren Milas – Bodrum Havalimanına ulaşmak isteyenler için çeşitli hızlı ulaşım yolları bulunmaktadır. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre servis kalkış saatleri düzenleyen Havaş, otogardan başlayarak Torba yolu, Güvercinlik istikametinden havalimanına gitmektedir. Havaş tarafından düzenlen seferlerde trafiğin durumuna göre yaklaşık 45 dakika sürmekte ve ücret olarak 15 TL alınmaktadır. Yaz ve kış aylarındaki uçuşlara göre servis saatlerini belirleyen Havaş firması uçak iptalinde de servis iptali yapmakla birlikte daha önceki dönemlerde Didim’e karşılıklı sefer yapan Havaş bu seferlerini artık yapmamaktadır. Muğla Belediyesine ait Özel Halk Otobüsleri de havalimanına düzenli olarak seferler yapmaktadırlar.

Muttaş tarafından yapılan seferlerde Menteşe otogarından hareket eden otobüsler, kalkış saatinden sonra yaklaşık 20 dakika içerisinde Yatağan otogarına giriş yaparak oradan yolcu almaktadır. Buradan hareketle 40 dakika içerisinde Milas Üç Yola vararak buradan yolcularını alarak yaklaşık 1 saat 10 dakika sonra Milas – Bodrum havalimanına varmaktadır. Uçağın iniş saatlerine göre de havalimanından hareket eden Muttaş seferleri şehir merkezine hareket etmektedir. Dönüşlerde uçağın iniş saatine göre ayarlama yapıldığı için gecikmeler olmaktadır. Menteşe Otogarı ile Havalimanı arası 17,50 TL, Yatağan Otogarından 15.00 TL, Milas Üç Yol’dan 10.00 TL, Bodrum Otogarından da 15.00 TL ücret alınmaktadır.

Alternatif olarak Atlas Global Hava Taşımacılığı sayesinde Bodrum Otogarından Havalimanına, Muğla şehir merkezlerine düzenli olarak sefer düzenlediği gibi, havalimanında bulunan taksilerle hizmetleri ve Rent A Car hizmetleri sayesinde Havalimanına hızlı ulaşabildiğiniz gibi, şehir merkezlerinden de ulaşma imkânınız bulunmaktadır. Bunun yanında daha önceden fiyatlarını öğrenerek, rezervasyon yapabildiğiniz havalimanında verilen Havalimanı Transferleri sayesinde size tahsis edilmiş özel araçlar vasıtasıyla istediğiniz yere hızlıca gidebilirsiniz. Bodrum merkez ile Havalimanı arasındaki mesafe 87 km olup trafik şartlarına bağlı olarak ortalama 1 saat içerisinde Havalimanında olabilirsiniz. Havalimanına yakın bulunan Bitez 7 km, Gümbet ise 3 km uzaklıktadır. Her mevsim turist ağırlayan Muğla’ya Türk hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet ve Onur Air firmaları tarafından İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Trabzon’dan direk uçuşlar yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi