Muğla THY Uçak Bileti Sorgula

Yaz aylarının gözde tatil beldesi Muğla kentine THY firmasının uçak seferleriyle yolculuk yapmak isteyenler için Dalaman ve Milas Bodrum Havalimanları bulunmaktadır ki bileti almak için sorgula yapıldığında bu iki alan çıkmaktadır. Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması THY ülkemizin her bölgesine uçak seferi düzenlemektedir ki Muğla kenti için sorgula işlemi yapıldığında THY firmasının resmi sitesinden yolculuk bileti oldukça kolay bir şekilde alınabilmektedir. Muğla kentinde bulunan Dalaman Havalimanından Türk Hava Yollarının İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa havaalanlarına uçuş düzenlemektedir. Dalaman Havalimanından Türk Hava Yollarının dışında Pegasus Havayollarının da uçuşları bulunmaktadır. Pegasus havayolu firması ise sadece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına sefer yapmaktadır.

Milas Bodrum Havalimanından ise İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen hava meydanlarına sefer yapılmaktadır. Milas Bodrum hava meydanında Türk Hava Yollarının dışında OnurAir, Anadolujet, Pegasus ve AtlasGlobal firmaları faaliyetlerini sürdürmektedir. Onur Air Havayolları İstanbul’a, Anadolujet firması İstanbul, Ankara, Pegasus havayolları İstanbul, Adana, Ankara, AtlasGlobal ise İstanbul şehirlerine uçuş yapmaktadır. Özellikle yaz aylarında tatil yapmak için gelen misafir sayısı çok yoğun olduğundan Muğla havaalanları da ciddi yoğunluk yaşamaktadır. Bu yoğunluk bilet fiyatlarının da yükselmesine neden olmaktadır. Uygun fiyatlar ile bilet alabilmek için tatil planlarını erkenden yapıp biletleri erkenden almak gerekir. Uçağın doluluk oranı arttıkça fiyatlar yükseleceğinden yolculuktan aylar öncesinde uygun ücretle bilet alma imkanı yüksektir.

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Muğla’da yaşamın tam olarak ne zaman başladığı bilinmemektedir. Yaşamın başladığı zaman diliminden itibaren Karyalılar, Persler ve Medlerin kentte yaşadığı bilinmektedir. Bu medeniyetlerden kalan kalıntılar yerli ve yabacı turistlerin dikkatini çekmektedir. Şehre gelmek isteyenler rahat, hız ve konforundan dolayı havayolu ulaşımını kullanmaktadır. Uygun fiyatlar ile bilet alındığından diğer ulaşım vasıtalarına oranla daha tasarruflu olmaktadır. Fakat dileyenler karayolu ve deniz yolunu da kullanabilir. Hem karayolundan hem de denizyolundan ulaşım mümkündür. Beyaz evleri ve denizi ile ünlenmiş Bodrum sadece ülkemiz vatandaşları tarafından değil dünya insanları tarafından da beğenilen tatil yerlerinden biridir. Ekonomisi turizm, zeytin ve narenciyeye dayalı olan şehirde çiçek ve çam bal üretimi de yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi