Niğde Muğla Uçak Biletleri

Niğde kentinde uzun yıllar öncesinde yapımına başlanan ancak çeşitli nedenlerle bir türlü tamamlanamayan havalimanı yüzünden Niğde ile Muğla Dalaman Havalimanı arasında uçak biletleri satışı mümkün olmamaktadır. Gelecek dönemde havalimanının hizmete açılması ile birlikte Niğde Muğla destinasyonunda uçak seferlerinin gerçekleştirilmesi gelişen havayolu taşımacılığı ve müşteri taleplerine bağlı olarak söz konusu olabilecektir. İç Anadolu bölgesinde bulunan ve 6 ilçeye sahip olan Niğde ilinin toplam nüfusu 350 bin civarında olup kentte doğal güzelliklerin yanı sıra medeniyet tarihine ışık tutacak nitelikte antik yapılar ve dini mekanlar da yer almaktadır. Volkanik bir yapı olma özelliğine sahip olan Göllüdağ Ören Yeri ve buzul gölü niteliğindeki Çinili göl kentte yer alan en önemli doğal güzellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Önemli derecede heykeltıraş eserleri ve mimari parçaların bulunduğu Tyana Ören Yeri, içerisinde bir saat kulesine de ev sahipliği yapan Niğde Kalesi ve eşsiz bir mimari görünüme sahip olan Eski Gümüş Manastırı kentte en çok rağbet gören turistik noktalar arasında yer almaktadır. Niğde kenti, kendine has bir yemek kültürüne de sahip olup kenti ziyarete gelen konuklar için Arabaşı Çorbası, Ayva Boranası ve Mazaklı Köftesi denemeye değer lezzetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kentte kalmak isteyen konuklar için farklı bütçelere hitap edecek şekilde hizmet veren oteller de bulunmakta olup bu tesislerin sayısı turistik kentlere nazaran daha düşük miktardadır. Aynı şekilde kentte hizmet veren eğlence yerleri de sınırlı sayıda olduğu için kentte gece hayatı oldukça sakin bir şekilde geçmektedir.

Ülke içerisinde yaz tatili denildiğinde ilk akla gelen kentler arasında yer alan ve Bodrum, Marmaris ile Datça gibi çok sayıda şirin yerlere sahip olan Muğla kenti özellikle yaz aylarında kente gelen yerli ve yabancı turistlerin etkisiyle oldukça kalabalık bir görünüme sahip olmaktadır. Eğlence mekanlarının çokluğu sayesinde oldukça bol seçenekli olan Muğla geceleri oldukça renkli bir görünüme sahiptir. Gündüzleri pek çok noktada bulunan sahillerde kum, deniz ve güneş üçlüsü eşliğinde oldukça keyifli vakit geçiren konuklar akşam da disko, bar gibi mekanlara giderek sabaha kadar soluksuz bir eğlence yaşayabilmektedir. Ayrıca kültür turizmine ilgi duyan misafirler için görülmeye değer pek çok nokta ve yapılabilecek farklı aktiviteler mevcuttur.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi