Promosyonlu THY Danimarka Uçak Biletleri

Vikinglerin ülkesi Danimarka Türk halkı tarafından sevilen bir ülke olup THY firmasının gerçekleştirdiği uçak seferlerinden herhangi birinden promosyonlu biletleri denk getirip alındığında yolculuk oldukça uyguna gelecektir. Tatil bütçelerinde en fazla tutar uçak yolculuğuna ait olduğundan gezmeyi sevenler uygun fiyata sahip promosyonlu biletleri almak için fırsat kollamaktadır ki aynı durum THY ile Danimarka ülkesine gidecekler için de geçerlidir. Ülkemizden yapılan uçuşlar Danimarka’nın başkenti Kopenhang’da bulunan havaalanına yapılmaktadır. İskandinav ülkelerinin en büyük havaalanı olan Kopenhag Havalimanı’na İstanbul Atatürk Havalimanından direkt ve aktarmalı seferler bulmak mümkündür. Atatürk Havalimanından kısa adı THY olan ülkemizin bayrak taşıyıcı firması Türk Hava Yollarının direkt uçuk seferleri vardır.

THY dışında SAS ve AtlasGlobal havayolu firmalarının da aktarmasız seferleri bulunmaktadır. İstanbul’dan direkt olarak yapılan bu yolculuk ortalama olarak 3 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Hava ulaşımı bakımından oldukça yakın olan bu mesafe aktarmalı olduğunda artmaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan vatandaşlara hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanından ise Pegasus Airlines direkt uçuş düzenlemektedir. Direkt uçuşların yanı sıra Aaegean Havayolları, Serbian Havayolları, Air France, Lufthansa, Aeroflot Russian ve British Airways işletmeleri de aktarmalı seferler düzenlemektedir. Farklı ülkeler görüp havasını teneffüs etmek isteyen gezginler aktarmalı seferleri tercih edebilirler. Fakat zaman problemi olup uzun yolculuklardan hoşlanmayanlar için en ideal Kopenhang yolculuğu direkt olanlardır olup tercih yolculara aittir.

Norveç ve Almanya ile komşu olan ülke İskandinav ülkelerinin en küçüğüdür. Resmi dili Danca olan ülkede para birimi olarak Danimarka Kronu kullanılmaktadır. Dünyaca ünlü Milli Tarih Müzesi bir gölün ortasında yer alan Frederiksborg Sarayı’ndadır. Milli Tarih Müzesi İskandinavya’daki en iyi sanat koleksiyonlarını barındırmaktadır. Ülkede Viking Gemi Müzesi bulunmaktadır ki bu müzede Vikingler’den kalma gemiler sergilenmektedir. Çocukların çok sevdiği oyuncak markası Lego da Danimarka’ya aittir. Lego oyuncaklarının en harika şeklinin görülebileceği Legoland hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça dikkat çekicidir çünkü Legoland’da dünyanın en meşhur binalarının legodan yapılmış örneklerini bulunmaktadır. Ayrıca Den Gamle By Açık Hava Müzesi, Kronborg Kalesi, Bornholm Adası, Tivoli Bahçeleri kesinlikle gezilmelidir. Northside Festivaline, Roskilde Festivaline, Sankthansaften Festivaline katılıp ülkeden öyle dönmek gerekir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi