Romanya THY Uçak Bileti

Romanya ile ülkemiz arasından seyahat etmek isteyen kişilere yönelik seferler düzenleyen Türk Hava Yolları uçak biletlerinin fiyatlarını tercih edilecek olan sınıflara göre belirlemektedir. Romanya’nın farklı kentlerine yapılan seferler için THY bileti alan kişilerin ödemesi gereken ücretler ortalama 600 TL olup birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Balkan ülkeleri arasında yer alan Romanya ile Türkiye’nin ilişkileri hemen her dönemde iyi olmuş ve buna bağlı olarak da insanlar bu ülkeye tatil, ticaret ya da farklı bir sebeple gidebilmektedir. Bu konuda oluşan talebe THY cevap vermekte ve Romanya’nın farklı kentlerine seferler düzenlemektedir. İnsanlar bunlar sayesinden haftanın her günü seyahat edebilmektedir.

Romanya kentlerinden olan Kaloşvar’a THY tarafından haftanın belli günlerinde seferler yapılmakta ve insanlar buraya götürülmektedir. Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri seferler yapılmakta olup bunlar saat 06:40’da yapılmakta ve uçaklar yerel saat ile 08:10’da iniş yapmaktadır. Yolculuğun toplam süresi 1 saat 30 dakika sürülmektedir. Kaloşvar’a gitmek isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken ücretler 491 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfına ait olan koltukların fiyatları düşük iken diğer sınıflara ait koltukların fiyatları ise bunlara göre çok daha fazladır. Talep durumu fazla olduğunda ekonomi sınıfına ait olan koltuklar tükenmekte ve diğer yolcular farklı sınıflardaki koltukları almak durumunda kalmaktadır. Buna bağlı olarak da ödenmesi gereken ücretler daha fazla olmaktadır.

Romanya’nın başkenti olan Bükreş’e gitmek isteyen kişiler için de THY tarafından seferler düzenlenmekte ve insanlar bunlar sayesinde İstanbul’dan aktarmasız olarak buraya gidebilmektedir. Haftanın her günü uçuşlar yapılmakta ve bunlar günde 3 defa olarak gerçekleşmektedir. 02:20, 08:15 ve 19:50 saatlerinde gerçekleşen seferler toplamda 1 saat 10 dakika sürmektedir. Söz konusu uçuşlara ait biletler için ödenmesi gereken ücretler ise 593 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Yukarıda da anlatıldığı gibi ekonomi sınıfına ait olan koltuklar için ödenmesi gereken ücretler daha düşük seviyelerdedir. Bundan dolayı da bazı insanlar biletlerini seyahat tarihinden çok önce almakta ve böylece daha düşük rakamlar ödemektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi