Samsun Çarşamba havalimanı yol tarifi

Samsun’un havalimanı şehir merkezine yaklaşık 38 kilometre uzaklıkta bulunan Çarşamba ilçesindeki Samsun Çarşamba Havalimanı’na hızlı nasıl gidilir diye düşünenlere oldukça fazla imkân vardır. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük en gelişmiş ve dinamik şehirlerinden Samsunun Çarşamba Havalimanına şehir içi ulaşım belediye otobüsleri, minibüs, Havaş, araç kiralama, taksi ile yapılmakta, Amasya ve Sivas’tan gelmek isteyenler için tren imkanı da bulunmaktadır. Havaş’ın Ordu, Bafra ve Samsun şehir merkezine kadar servisleri bulunmakta, uçakların hareket saatine göre planlanmış olan servisler belli güzergâhtan geçerek Çarşamba kent merkezinden yaklaşık yarım saatte hava alanında olmaktadır. Havaş güzergâhı uymayan ve daha hızlı ulaşım isteyen yolcular için 7/24 hizmet veren taksiler bulunmaktadır.

Çarşamba Havalimanı’na inen ve gideceği yere vasıta arayanlar ve tatilleri boyunca kullanacak araç kiralamak isteyen kişiler için alanda pek çok araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden özellikle dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri sadece Türk Hava Yolları yolcularına özel fırsatlar sunmakta, bu yılsonuna kadar güçlü kapasiteye sahip yolcu taşıma araçları (SUV) çok cazip fiyatlarla kiralanabilmektedir. Ayrıca araç kiralamaları, Türk Hava Yollarının kredi kartı Miles&Smiles kartı ile yapıldığında mil kazandırmakta, bu miller kiralanan araçlara göre artmakta ve kartta biriken miller sonraki uçak seyahatlerinde kullanılabilmektedir. Samsun’a, Türkiye’nin birçok kentinden günlük sayıca fazla uçuş yapılmakta bu uçuşların bazıları direk yapılmakta diğerleri ise aktarmalı uçuşlardır.

Şehir merkezi, Atakum, 19 Mayıs Çarşamba, Alaçam, Terme, Yakakent ve Ordu’dan hava alanına Bafaş Havalimanı Yolcu taşımacılığı firması tarafından sağlanmaktadır. Belediye otobüslerini kullanmak isteyenler için 43, R21 Ekspres, H1 Ekspres araçları ile ortalama 70 dakikada, özel araçlarla bu süre daha kısa, hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Uzun yıllardır kullanılan alanın pistinde meydana gelen çökmelerden kaynaklı,7 Ağustos ile 7 Kasım tarihleri arasında bakım yapıldı, 3 ay süresince uçaklar Ordu-Giresun Havalimanına yönlendirildi. Telefon numarası: (362) 844 88 30, Faks numarası: (362) 844 88 46, Nöbetçi meydan şefliği: (362) 844 88 44, Çarşamba Havalimanı’nın iletişim bilgileri olup sorusu olanlara 7/24 hizmet etmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi