Şehirler arası THY Uçak biletleri

THY iç hatlar yani şehirler arası için bir çok uçak biletleri satıp seferler düzenlenmekte özellikle iç hat seferlerinde düzenlediği kampanya sonucunda erken rezervasyon ile büyük indirim fırsatları yakalamak mümkün hale gelmiştir. Bu kampanyadan yararlanarak uygun fiyatlı bilet almak için 28 Kasım 2017 ile 3 Aralık 2017 tarihleri arasında erken rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Erken rezervasyon seyahat tarihi olarak ise Mart 2018 ile Mayıs 2018 arasında uygun bir tarih seçilmelidir. İç hat seferleri aktarmalı veya direkt uçuşlarda her şey dahil konseptiyle gerçekleştirilmekte olup sefer kalkış yeri olarak İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı seçilmesi zorunludur. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise rezervasyon ve bilet alma işleminin aynı zaman diliminde yapılması gerekliliğidir. Atatürk Havalimanı kalkışlı seferlerin başlangıç fiyatı 70 lira iken Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı seferler ise 59 liradan başlayan fiyatlar ile müşterilere sunulmuştur.

İç hatlar promosyon seferleri sınırlı sayıda koltuklarda geçerli olmak üzere düzenlenmiş olup bu koltuk sayıları; seferin gerçekleşeceği tarih, müşteri talebi, sefer yapılacak rotalara bağlı olarak değişim göstermektedir. Promosyon biletlerinde Türk Havayolları haricinde müşteri isteğine bağlı olarak iptal, değişim ya da para iadesi gibi işlemler gerçekleştirilmemektedir. Türk Havayolları ise promosyon seferlerinin süresini uzatma, promosyon koşullarında ve koltuk sayılarında değişiklik yapma ve promosyon seferlinin iptali gibi haklara sahiptir. Bu durumdan kaynaklanacak problemler için herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir. İç hatlar promosyon biletleri 20 Nisan 2018 ile 2 Mayıs 2018 tarihleri arasında geçerli olmayacaktır ve bu dönemler için erken rezervasyon söz konusu değildir. Bu bağlamda İç hat promosyon kampanyalarını günlük olarak takip etmekte fayda vardır.

Türk Havayolları iç hatlarda bir başka promosyon uygulaması olarak İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı Sivas seferleri düzenlemektedir. Bu seferler için Kasım 2017 ile 24 Mart 2018 tarihleri arasında yaptırılacak erken rezervasyonlar ile birlikte haftanın her günü 100 liradan başlayan fiyatlar ise Sivas promosyon bileti alabilmek mümkündür. Bupromosyonlarda bilet fiyatları; müşteri talebi, kur dalgalanması, seyahat zamanı gibi faktörlerin etkisiyle günlük olarak değişim gösterebilmektedir. Bu kampanya dahilinde her şey dahil konseptinden farklı olarak ekstra kısıtlama uygulamaları söz konusu olabilir. İç hat erken rezervasyon indirimleri ile birlikte ülke içerisinde birçok noktaya çok daha uygun fiyatlarda, ayrıcalıklı ve keyifli bir yolculuk gerçekleştirmek mümkün hale gelmiştir. Böylece uçak biletlerine ödenecek paradan tasarruf sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi