Şehirler arası ucuz uçak biletleri

Türkiye üzerindeki tüm şehirler arasındaki ucuz uçak biletlerinden yararlanmak için THY kampanyalarını güncel olarak devam etmeniz gerekmekte günlük dahil olmak üzere ucuz uçak biletleri sunulmaktadır. Öncelikle iç hatta gideceğiniz yer eğer son dakika karar verilmemişse, biletinizi haftalar hatta aylar önceden alarak büyük tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca Pazartesi ve Salı günü yapılan uçuş fiyatları da diğer günlere göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Örneğin İstanbul’dan Denizli’ye gitmek istediğinizi düşünün. Bilet fiyatları 95 lira civarı olacaktır. Hatta bileti ne kadar erken alırsanız alın uçak fiyatlarında yaşanan düşüş kadar düşüş yaşamayacaksınız. Ayrıca 12 saat de yollarda bitap düşeceksiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Denizli Çardak Havalimanı’na yapılacak olan uçuşu ise 69.99 liraya bulabilirsiniz.

Yolculuğun 1 saat sürmesi de cabası. Türk Hava Yolları’nın kendi sitesinde uçuş yapmak istediğiniz günü seçerek o gün olacak uçuşun fiyatını görebilir hatta haftalık görünüm sayesinde en uygun hangi gün seyahat edebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz. Mesela aynı hafta içinde günden güne uçuş fiyatları değişiyor ve 69.99 liralık olan seyahat bir gün 99.99 liraya çıkıyor ve 49.99 liraya kadar inebiliyor. Yani gün için esnekliğiniz varsa 49.99 liralık olan uçuşlardan bilet satın alarak daha ucuz uçabilirsiniz. İstanbul’dan eğer ülkenin diğer ucundaki illere gidecekseniz yani doğu illerine gidecekseniz uçak bileti almak sizin için daha uygun olabilir. Çünkü otobüs ile 24 saat ya da 48 saat sürecek olan yol uçak ile çok daha kısa sürecektir. Yani hem 1 -2 gününüzü çöpe atmamış olursunuz hem de otobüs bileti fiyatlarına nazaran daha uygun fiyatlı bilet satın alırsınız.

Son olarak iç hatlarda uçuş yapmanın pahalı olduğunu düşünenler Türk Hava Yolları’nın internet sitesinde kısa bir araştırma yapabilirler ve aslında düşündükleri kadar pahalı olmadığını görürler. Sevdiklerinize kavuşmak istiyorsanız veya memleketinizde uzakta okuyan bir öğrenciyseniz bu uçak fiyatları tam bütçenize göre. Bir hafta ansızın ailenize yapacağınız ziyaret hem bütçenizi sarsmaz hem de dönüşte okulda yemek bir sürü yemek stoklayabilirsiniz. Sonuçta hangi otobüs firması 12 saatlik yol için 50 lira gibi bir bilet ücreti koyabilir ki…

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi