Siirt İzmir İndirimli Uçak Bileti Bul

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Siirt şehrinde havalimanı bulunmasına rağmen uçak ile İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçmak için direkt veya aktarmalı uçuş bul tuşuna basıldığında indirimli bileti bulmak mümkün olmamaktadır. Siirt Havalimanı 1998 yılında hizmete girmiştir ki Ege Bölgesinin tatil ve turizm cenneti İzmir kentine uçak ile indirimli seyahat yapmak isteyen yolcular bileti bul butonuna bastıklarında Batman üzeriden uçuş bulmaktadırlar. Siirt Havalimanında Borajet ve Anadolujet havayolları hizmet vermektedir. Bu firmalardan Anadolujet firması Ankara Esenboğa Havalimanına, Borajet Havayolları ise Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçak seferleri yapılmaktadır. Sadece iç hatlar terminalinin bulunduğu Siirt Havalimanından Ankara ve İstanbul şehirlerinin dışında başka şehirlere ve dış hatlara uçuş maalesef yapılmamaktadır.

Siirt ile Batman arası yaklaşık olarak 87 kilometre olup karayolu ile 58 dakika sürmektedir. Aradaki mesafe Batman Havalimanından toplu taşıma araçları, rent a car araçları ve servisler ile kat edilebilir. Her türlü maddi şarta göre imkan mevcut olup yolcular herhangi birini tercih edebilirler. Siirt’ten Batman Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular Pegasus Havayolları ile İzmir Adanan Menderes Havalimanına direkt uçuş yapabilirler. BU direkt uçuş yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika sürmektedir. Haftanın belirli günlerinde yapılan bu yolculuk öğlen saat 13ç15’te gerçekleşmektedir. Saat 13.15’te başlayan yolculuk 2 saat 15 dakika sonra 15.30’da Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparak bitmektedir. Direkt yolculuğu dışında aktarmalı uçuşları bulmak da mümkündür.

Direkt yolculukların ücreti 136.39 TL’den başlamaktadır. Bu fiyat uçak doldukça hızla yükselmektedir. 136.39 TL’ye indirimli olarak alınabilecek uçak biler geç kalındığında 359,99 TL ‘den yukarı doğru çıkmaktadır. Direkt uçuşlara göre aktarmalı yolculuklar daha yüksek bir maliyete sahiptir. Bu maliyet aktarmanın sayısına göre değişmektedir. Siirt ile İzmir arasındaki mesafe karayolu ile ortalama olarak 23 saat sürmektedir. Yolculuğun uzun ve yorucu olması ulaşımda çok fazla tercih edilmeme nedeni olmuştur. Uçak ile yolculuk eskilerden kalma anlayış ile çok pahalı olarak bilinmektedir. Fakat günümüzde erken promosyon biletlerden alındığında çok ciddi indirimi yakalamak mümkündür. Aktarmalı yolcuklar ne kadar uzun olursa olsun karayolundan daha kısa ve daha konforlu olduğu kesindir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi