Sinop Dalaman İndirimli Uçak Bileti

Muğla içerisinde yer alan iki havalimanından bir tanesi olan Dalaman Havalimanından Sinop Havalimanına yapılacak seyahatler için alınacak indirimli uçak bileti sayesinde insanlar çok daha düşük miktarlar ödemek suretiyle yolculuklarını yapabilmektedir. Dalaman ile Sinop arasında gün içinde çok sayıda sefer olsa da bunların çok önemli bir kısmı aktarmalı olup bundan dolayı indirimli uçak biletlerinin iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Aktarmasız olarak seyahat etmek isteyen kişiler için çok fazla alternatif bulunmadığı için insanların aktarmalı olan uçuşları tercih etmesi gerekmektedir. Söz konusu seferler ise Pegasus ve Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. Kişiler kendi durumlarına göre bunlar arasından istediklerini tercih edebilmektedir.

Muğla’nın ilçelerinden olan Dalaman’da havaalanı bulunmasının temel nedeni turizmdir. Ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden olan Dalaman’a yıl içinde çok sayıda yabancı turist gelmekte ve o kişiler uçaklarla daha rahat bir şekilde buraya ulaşacakları için hava yolunu tercih etmektedirler. Burada yer alan havaalanı ile Sinop arasında seyahat etmek isteyen kişiler için yapılan seferlerde yolcular aktarma merkezlerinde belli bir süre beklemek durumunda kalmakta ve buna bağlı olarak da seyahatin toplam süresi epey artmaktadır. Normalde aktarmalı olarak yapılan seferler çok fazla tercih edilmese de burada başka bir alternatif olmadığından dolayı insanlar mecburen bunları seçmek durumunda kalmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından yapılan seferler toplamda 7 saat sürmekte ve bunun 4 saat 15 dakikasında bekleme yapılmaktadır. Ödenmesi gereken ücret ise 197 TL’den başlamaktadır. Pegasus tarafından yapılan uçuşlar ise toplamda 6 saat 20 dakika sürmekte ve bunun 3 saat 15 dakikası bekleme ile geçmektedir. Her iki firma da seferlerindeki aktarmayı İstanbul’da yapmaktadır.

Ülkemizin en kuzey noktasında yer alan Sinop içerisinde çok sayıda doğal güzellik bulunmaktadır. Söz konusu güzelliklerin önemli bir kısmı Karadeniz bölgesinin tipik özelliklerini yansıtırken yarımadalar ise buraya özgüdür. Dalaman ise Sinop’tan farklı olarak ülkenin güney bölgelerinde yer almakta ve insanlar tarafından özellikle yaz turizmi için tercih edilmektedir. Özellikle Avrupa’dan buraya çok sayıda yabancı turist gelmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi