Sivas İstanbul Uçak Biletleri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen Havalimanları arasında uçak biletleri isteyen müşteriler için birçok havayolu şirketinin farklı zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirdiği direk veya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Havayolları şirketleri tarafından gerçekleştirilen seferlerde seyahat süresi yaklaşık olarak 2 saat civarında sürmektedir. Sivas İstanbul destinasyonundaki direk uçuşlar için biletler 110 lira ile 195 lira arasında değişen fiyat seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Firmalar tarafından müşterilere tanınan bagaj hakkı ise kişi başına 15 kilogramı aşmayacak şekilde sınırlandırılmaktadır. Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinin başında olan Sivas, Malazgirt savaşı ile Türk egemenliğine geçmiş ve günümüze kadar korunmuştur.

Denize kıyısı olmayan kentin oldukça sert bir iklimi bulunmakta olup, yüzölçümü bakımından da etrafına göre oldukça büyük bir alana sahiptir. Tarihi acıdan çok sayıda uygarlığın hüküm sürdüğü kentte çok sayıda cami, medrese ve külliye gibi tarihi yapılar bulunmaktadır. Turistler tarafından en çok rağbet gören noktalar arasında ise Çifte Minareli Medrese, Divriği Külliyesi ve Atatürk Kongre Etnografya Müzesi gibi yerler bulunmaktadır. Kentin yemek kültürüne bakıldığında ise ziyaret amacıyla bulunan konukların Sivas Köftesi, Divriği Kebabı ve Fırın Katmeri gibi lezzetleri mutlaka tatması gerekmektedir. Sivas adı geçtiğinde ilk akla gelen şeylerden biri olan ve gerek asaleti gerek eğitilme kabiliyeti ile dikkat çeken Sivas Kangal Köpeği de kentin simgesi konumundadır.

Sivas kentinde konaklama sektöründe hizmet veren çok sayıda otel, pansiyon ve kamp merkezleri bulunmaktadır. Özellikle merkez ve Divriği ilçelerinde lüks konaklama tesisleri bulunmakta olup sunulan hizmetler oldukça kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmekte ve her bütçeye uygun nitelikte seçenekler bulunmaktadır. Kültür turizmi haricinde kaplıca turizmi veya yayla turizmi amacıyla kenti ziyaret eden konuklar için uygun konseptli oteller mevcuttur. Sivas’ta gece hayatı ise oldukça sakin bir yapıya sahip olup bar, disko gibi eğlence mekanları oldukça sınırlı sayıda bulunmaktadır. En popüler mekanlar ise Heybeli Bar ve Balkon Kafe olarak karşımıza çıkmaktadır. Kentte türkü bar konseptiyle hizmet veren mekanlarda yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi