Tekirdağ Çorlu Havalimanı Adres Bilgisi

Tekirdağ ilinin bir ilçesi olan Çorlu aynı zamanda havalimanı bulunan bir ilçe olduğu için havalimanı adres bilgisi konusunda ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler şehir hakkında da bilgi edinmektedir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı Atatürk Havalimanı’nın gerçekleştirmiş olduğu uçuşların fazlalığından ötürü yükün hafiflemesi için 1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılarak hizmete sunulmuştur. Tekirdağ Çorlu Havalimanı adres bilgisi olarak, Seymen Köyü mevkisindedir ve 7 gün 24 saat boyunca hava trafiğine açık bir havalimanıdır. Hem sivillerin hem de askeriyenin kullandığı bir uçuş merkezi olup iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir. Şehir merkezine uzaklığı 15 kilometredir. Havalimanına ulaşmak için servis, toplu taşıma araçları olarak otobüsler ve taksilerle gidebilirsiniz.Tekirdağ Çorlu’da bulunan bu uçuş merkezi 600 bin yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir ve tüm hatlar için aynı binadan hizmet vermektedir.

Ülkemizi Avrupa’ya bağlayan kara yol üzerinde olan Tekirdağ, İstanbul’a yakınlığından dolayı da cazibe merkezi haline gelmiştir. Tekirdağ ilimiz turizm, sanayi ve ticaret için önemli bir ilimizdir. Bu bakımdan yoğun bir nüfusa da sahiptir. Yaz aylarında ise Marmara Bölgesi’nde bulunan kişilerin tatil için yoğun ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Ülke içerisinde yolcuların en ucuz uçak biletleri ile yoğun şekilde seyahat ettikleri şehirlerden birisidir. Eğer Tekirdağ’a yolunuz düşerse; Arkeoloji ve Etnografya Müzesi bölgesini de ziyaret etmelisiniz. Bir dönem valilik binası olarak kullanılmış, antik çağlardan itibaren medeniyetlerin kültürlerini ve eserlerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Namık Kemal’in yaşamış olduğu ev de bir müze haline getirilmiştir. Burada yazarın eşyaları, eserleri ve yapılan kazılar sonucunda elde edilmiş bazı şeyler de sergilenmektedir. Ahşaptan inşa edilen bu iki katlı evde Atatürk ve Namık Kemal’in beraber çekilmiş fotoğraflarını da görebilirsiniz.

Mirliva Hüseyin Paşa Camisi 1498 yılında inşa edilmiş en eski camilerden biridir. Ters bir T şeklinde planı yapılan bu cami, kervan yollarının geçtiği güzergâh üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’nde, Sadrazam Rüstem Paşa adına yaptırılan Rüstem Paşa Cami’si de bulunmaktadır. Bu cami ise 1553 yılında inşa edilmiş ve günümüzde hala kullanılmaktadır. Tekirdağ berrak denizi ve temiz kumsalları ile bilinir. Yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olan ilçemiz Mavi Bayraklı plajlara sahiptir. Ayrıca Tekirdağ’a giderseniz üzümlerinin tadına bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi