THY ABD Yolcularını Toz Ürünler Hakkında Uyardı

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan THY yakında zamanda yapmış olduğu açıklamada toz ürünler ile ilgili oluşması muhtemel bir riskten bahsetti ve söz konusu durum hakkında ABD yolcularını uyardı. Türk Hava Yolları tarafından yapılan ABD seferleri ile ilgili uyarının kaynağının ABD olduğu öğrenildi ve kabinde taşınacak olan toz ürünlere kısıtlama getirildiği açıklandı. Buna göre insanlar kabinde un, kahve ve baharat gibi toz ürünleri belli bir miktara kadar yanlarında bulundurma imkanına sahip olurken geriye kalan kısmın bagajlarla uçağın kargo bölümüne gönderilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca yapılan bu açıklama sadece Türkiye’den gelen uçaklar için geçerli olmayıp dünyanın farklı noktalarından gelen bütün uçaklar için geçerli olduğu yetkililer tarafından belirtildi.

Toz ürünlere karşı böyle bir kısıtlama getirilmesinin farklı nedenleri bulunurken bunun temelinde yolcuların daha rahat etmesi ve güvenliklerinin sağlanması gibi durumların yattığı yetkililer tarafından belirtildi. Yapılan açıklamada getirilen kısıtlamaya dair rakamlarda paylaşıldı ve buna göre her bir yolcu yanına sadece 350 ml’den daha az toz ürün alabilecek. Daha fazla toz ürün bulundurmak isteyen kişilere kesinlikle müsaade edilmeyeceği yine yetkililer tarafından yapılan açıklamaların içerisinde yer alan dikkat çekici farklı noktalardı. Bu sınırlamanın istisnaları da bulunmaktadır. Buna göre bahsedilen sınırlamadan ilaçlar ve bebek mamaları etkilenmeyecek. Fakat bunların da ilgili birimler tarafından tespit edilerek mühürlenmesi gerekiyor.

Dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan ABD içerisinde gezilecek çok sayıda yer var. Bu yerleri görmek için dünyanın farklı noktalarından buraya her yıl milyonlarca insan gitmektedir. Buna bağlı olarak ülkemizden de çok sayıda insan buraya giderek tatil yapmakta ve bu eşsiz eserleri yakından görme fırsatı bulmaktadır. Söz konusu eserlerin başında Özgürlük Anıtı gelmektedir ki bu anıt hem bulunduğu şehrin hem de ülkenin en önemli simgelerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. Bunun nedeni ise ABD içerisinde geçmişte verilen özgür mücadelesi olarak gösterilir. Buraya gelen turistlerin çok büyük bir bölümü Özgürlük Anıtını ziyaret etmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi