THY Accra-İstanbul Uçağı Niameye Zorunlu İniş Yaptı

THY tarafından Gana başkenti Accra ile İstanbul arasında yapılan seferde bir yolcunun aniden rahatsızlanması üzerine pilot uçağı en yakın havalimanının olduğu Niameye üzerine çevirdi ve buraya zorun olarak iniş yaptı. Ülkemizden binlerce kilometre uzakta meydana gelen bu olayda pilotun soğukkanlı bir şekilde davranması diğer yolcuların bu olaydan etkilenmemesine neden olurken TK630 sefer sayılı uçak Nijer başkenti Niamey’e zorunlu olarak iniş yaptıktan sonra yolculuğuna devam etmiş ve sorunsuz bir şekilde İstanbul’a gelmiştir. Afrika kıtasının üzerinde meydana gelen olayda yolcunun tam olarak neden rahatsızlandığı bilinmemektedir. Uçaklarda zaman zaman böyle hadiseler meydana gelmekte ve uçaklar farklı noktalara acil iniş yapmaktadır.

Afrika’nın önemli ülkelerinden bir tanesi olan Gana’da yaşayan insanlar burada tarım, hayvancılık ve farklı işler yapmaktadır. Bu ülkedeki doğanın insanlar tarafından bozulmaması turizm açısından da çok büyük bir avantaj sağlar. Bu avantajdan dolayı dünyanın farklı noktalarından insanlar buraya gelirler ve hem tatil yaparlar hem de doğal ve tarihi güzellikleri daha yakından görme fırsatı bulurlar. Gezilecek yerlerin başında Kakum Milli Parkı gelmektedir. Doğal güzelliği ile adeta insanları kendisine hayran bırakan bu parktaki fiyatların yerli ve yabancı turistler için farklı olması yadırganmakta ve birazda şikayet edilmektedir. Fakat buna rağmen insanların mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Bunun dışında insanları Gana’da ziyaret edecekleri bir diğer önemli nokta ise Elmina Kalesidir. Bu kalenin 1482 yılında inşa edildiği tarihi kaynaklarda yer alır. Portekizliler tarafından yapılan bu kale ülkedeki bir başka önemli turistik nokta olarak dikkat çekiyor.

Afrika kıtasının batısında yer alan bir diğer ülke ise Nijer’dir ve burada da çok sayıda gezilecek yer vardır. Buradaki doğal yapıların önemli bir kısmını çöller oluşturmasına rağmen gelen turist sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ülke içerisinde yer alan Ulusal Doğa Koruma Alanı buraya gelen turistlerin uğrak noktalarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan koruma alanında yer alan güzellikler insanları kendisine adeta hayran bırakmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi