THY Amsterdam Uçak Seferleri Saat Kaçta

Avrupanın eğlenceli şehri olan Amsterdam kentine THY firmasının gün içerisinde farklı saat ve zaman dilimlerinde uçak seferleri bulunmaktadır ki bu uçuşların kaçta olduğunu öğrenmek için Türk Hava Yollarının sitesine bakılmalıdır. Hollandanın başkenti Amsterdam kenti kanalları ile ünlü olduğundan romantik tatil geçirmek isteyen THY yolcuları uçak yolculuğu için seferleri sorguladıklarında kaçta ve hangi saat dilimlerinde uçabileceklerini görebilirler. Türk Hava Yollarının İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından Amsterdam’ın Schiphol (AMS) Havalimanına direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen’den her gün sabah 08.50’de sefer yapılmaktadır. Bu sefer 3 saat 45 dakika sürmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından sabah yolculuk yapmak isteyenler 07.05, 08.50 ve 10.35 saatlerinde, bilet bulabilirler.

Günün öğle saatlerinde bilet arayanlar 15.10 saatinde, akşama doğru arayanlar ise saat 19.35’te bilet bulabilirler. İstanbul’dan Amsterdam’a günde toplam 6 sefer yapılmaktadır. THY’nin dışında İstanbul’dan Pegasus Havayolları sabah 08.45, öğlen 11.20 ve akşam 19.25’te uçuş yapmaktadır. AtlasGlobal firması sabah 10.40 ve akşam 17.00 saatlerinde sefer düzenlerken KLM havayolu şirketi ise 10.40 ve 17.00 saatlerinde misafirlerine uçuş yapma imkanı sunmaktadır. Dünyanın beşinci en işlek hava meydanı unvanına sahip Schiphol Havalimanı Amsterdam şehrine yapılan tüm uçuşlara cevap vermektedir. Ankara Esenboğa Havalimanından da aktarmasız uçak seferi bulmak mümkündür. Bunun için Sun Express Havayollarını tercih etmek gerekecektir. Sun Express firması öğlen 15.15’te ve akşam 19.15’te olmak üzere iki sefer düzenlemektedir.

Ankara’dan yapılan yolculuk 4 saat 5 dakika sürmektedir. Ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanında ise sadece SunExpress Havayolu şirketinin seferi vardır. Bu sefer öğleden sonra 16.05’te aktarmasız olarak yapılmakta ve toplam uçuş süresi 3 saat 45 dakika olmaktadır. Antalya, Bodrum, Dalaman, Gazipaşa, Kayseri ve Konya Havaalanlarından da Amsterdam’a yaz aylarında dönemlik ek seferler yapılmaktadır. Ülkede Eylül ayında Funky Jordaan Festivali ile Fringe Festivali düzenlenmektedir. Nisan ayında ise Lale Festivali yapıldığından bu aylardaki yolcu yoğunluğu daha fazla olmaktadır. Yolcu yoğunluğunun fazla olmasından dolayı Eylül ve Nisan aylarında yolculuk yapmayı düşünenlerin tatil planlarını olabildiğince erken yapmaları ve biletleri erkenden almaları daha doğru olacaktır. Geç kalındığında bilete yüksek ücret ödeneceği unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi