THY Atatürk Havalimanı – Ankara Uçak Bileti 99 TL

Türk Hava Yolları firmasından ekonomi sınıfında İstanbul Atatürk Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında alınacak uçak bileti fiyatları 300 ile 600 TL aralığında iken sunulan fırsatlar 99 TL ile uçma fırsatı sunmaktadır. Ülkemizin başkenti Ankara şehrinde bulunan Esenboğa Havalimanına uçak bileti alarak İstanbul Atatürk Havalimanından geçmek isteyen yolcular Türk Hava Yolları firması ile 99 TL ile yolculuk yapabilirler. Biri ülkemizin en fazla yerli ve yabacı turistini ağırlayan şehri diğeri ise Türkiye’nin başkenti olduğundan yolcu yoğunluğu çok fazladır. Bundan dolayıdır ki ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan THY iki rota arasında direkt uçak seferleri yapmaktadır. Ortalama 1 saat 10 dakika süren yolculuk için neredeyse günün her saatinde uçuş bulunabilir.

Ekonomi sınıfı fiyatlarının en fazla 300 TL’ye çıktığı İstanbul Ankara yolculuğu Business Class sınıfında yapılmak istenirse 600 TL ve üzerinde bir ücret ödenmesi gerekecektir. Business Class veya Ekonomi sınıfında yapılacak yolculukların fiyatları yüksek olduğundan promosyon sınıfından alınacak biletler daha uygun olacaktır. Sivil havacılıkta en uygun fiyatlara sahip promosyon biletleri 99 TL ve civarında alınabilir. Sınırlı sayıdaki koltuklar için geçerli olan promosyonlarda iade, değişim ve iptalin olmayacağı dikkate alınarak tarih kesinleştirildikten sonra bilet alımı gerçekleştirilmelidir. Belirli sayıda bir kontenjana sahip olan promosyonlar erken bir vakitte tükenmektedir. Tükenmeden en cüzi fiyatlardaki bileti alabilmek için tatil veya gezi planını önceden yapıp almak gerekir.

Promosyonların yanında havayolu firmalarının veya bankaların yaptığı kampanyalar da yolculara uygun fiyatlı uçuş imkanı vermektedir. Bu imkanlardan yararlanabilmek kampanyalardan erkenden haberdar olmakla daha rahat yakalanabilir. Bunun içinde Türk Hava Yolları’nın mail gruplarına katılmak veya sosyal medya hesaplarını takibe almak ile güzel fırsatlar elde edilir. Firma yapacağı kampanyaları ve indirimleri ilk olarak mail gruplarına attığı mesaj ile duyurmaktadır. Promosyonlar gibi sınırlı sayıdaki koltuk için geçerli olduğundan kampanyalı ve indirimli biletler bitmeden alıp uygun fiyatlı bilet fırsatları yararlanmak için erken rezervasyon şarttır. Uçağın doluluk oranı düşük olduğundan satışın başladığı ilk zamanlar biletler düşük fiyatlıdır. Doluluk oranı arttıkça fiyatlar da artacağı kesindir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi