THY Avustralya ülkesine uçak biletleri

Sidney ve Melbourne’a haftanın hergünü uçak seferleri düzenleyen THY Avustralya ülkesine 4.500 liradan başlayan fiyatlarla uçak biletleri çeşitli Asya şehirlerinden aktarmalı olarak yapmaktadır. En kısa 18 saat süren Avustralya uçak seferleri, THY ile aktarma yaptığı şehire göre anlaştığı yabancı hava şirketiyle ortaklaşa düzenlenmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından, Sidney ya da Melbourne’a gitmek için THY uçağına binen yolcular, aktarma yapılacak şehirde anlaşma yapılan yabancı uçak şirketleriyle yolculuklarına devam ederler. Daha kısa anlatımıyla yolun bir kısmını THY uçaklarıyla diğer kısmını, ThaiAirways, QantasAirways ve ya PhillippineAirways uçaklarıyla gerçekleştirirler. Tam uçuş süresi 18 saat olan Avustralya uçak yolculuğu aktarma sırasında yaşanan beklemeyle 30 saate kadar çıkmaktadır.

İstanbul’dan kalkan Thy uçağı, Singapur, Cakarta, Bangkok ve ya Hong Kong’a kadar gider, buradan Sidney ve ya Melbourne aktarma yapılır. 8 ila 10 saat arasında süren bu yolculuklarda sonra, aktarma yapmak için uçak değiştirilir ve bir o kadar daha uçuş devam eder. Bu iki uçak arasında bazen bekleme yapılmaz, bazen de 3 ila 10 saat arasında bekleme yapılır. Bu bekleme esnasında zamanlamasını iyi yapanlar aktarma yapılan şehri gezerek zaman geçirebilir ve uzun yolculuklarını daha keyifli hale getirebilirler. Thy uzun uçak seferlerin de Boeing 777 ve Airbus A 330 uçaklarını kullanarak yolcularını rahat ettirmekte ve yakın zamanda daha gelişmiş uçaklar alarak bu yolculuğu aktarmasız yapmak için çalışmalar yapmaktadır.

THY Avustralya ülkesine uçak biletleri 4.500 liradan başlayarak 9.000.- liraya kadar çıkmakta, fiyat farkının bu kadar olmasının sebebini ise aktarma yapılan yer, aktarma yapılacak uçak şirketi ve bekleme süresi belirlemekte. Avustralya Sidney ve Melbourne’ a haftanın hergünü birden fazla sefer düzenleyen THY, Asya’nın her tarafına uçak seferleri düzenlemesi sebebiyle birçok aktarma alternatifi sunmaktadır. 18 saatlik uçuş çok diyenler için aktarmalar da beklemek ve beklerken şehiri gezmek hem iyi hem de eğlenceli bir seçenek oluşturuyor. THY yolları Sidney ve Melbourne’a aktarmalı ve anlaşmalı havayolu şirketleriyle seferler düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi