THY Dalaman Uçak Bileti Bul

Özellikle yaz aylarında turistlerin akınına uğrayan Muğla Dalaman bölgesine seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edeceği havayolu firmalarından ilki THY olarak belirtilebilir. Ülkenin en özel turizm destinasyonları arasında yer alan Dalaman yıl içinde binlerce turisti ağırlamaktadır. Gezginler seyahat için firmaların kurumsal sitelerinden uçak bileti bul seçeneğinden yararlanarak alım gerçekleştirebilmektedir. Türkiye’nin birçok havalimanından hareket eden Türk Hava Yolları Dalaman içinde birçok destinasyona karşılıklı seferler düzenlemektedir. Sadece İstanbul’dan günde 3 sefer düzenleyen THY ülkenin diğer illerinden de günlük birçok sefer gerçekleştirmektedir. Dalaman uçak bileti alırken yolcuların erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanmaları oldukça avantajlı olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında özellikle uçak bileti bulabilmek için arama motorları aracılığı ile karşılaştırmalı teklifler alınması önerilmektedir.

THY kalkışlı ya da inişli uçak biletleri güncel Mayıs ayı fiyat aralığı ortalama 263 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ancak dikkatli takip yapılması durumunda ayın belirli günlerinde farklı fiyat politikalarının uygulandığı görülebilmektedir. Örneğin İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı Dalaman’a hareket edecek olan THY firmasına ait uçak biletinin 4 Mayıs 2018 tarihli uçak bileti ortalama 90 TL iken 6 Mayıs’ta 219 TL ve 13 Mayıs’ta ise ortalama 428 TL olarak görülmektedir. Yanı sıra Mayıs ayının 16.gününden sonra 12 Haziran’a kadar ortalama 50 TL’ye uçmanın mümkün olabileceği anlaşılmaktadır. Bilet fiyatlarının en ucuz olduğu günler Çarşamba ve Cuma olarak şemalandırılırken en pahalı günün ise Pazar olduğu istatistiki verilere yansımaktadır.

Türk Hava Yolları firması ile Dalaman’a gerçekleştirilecek olan seyahatler için uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için bazı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. THY kurumsal sitesinden onlinealım yapılabileceği gibi mobil uygulama ya da direkt satış ofislerinden alım gerçekleştirilebilmektedir. Yanı sıra havayolu firmalarının e-bülten hizmetlerinden faydalanmak da mümkündür ve sosyal ağlar aracılığı ile de biletlerin takip edilmesi sağlanabilmektedir. Türkiye’nin birçok şehrinden Dalaman’a düzenlenen THY seferleri direkt ya da aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Aktarmalı fiyatlar direkt uçuşlara göre biraz daha pahalı olmaktadır. Ancak belirtilen kanallar aracılığı ile isteğe göre alım yapılması mümkündür.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi