THY den 3 Yeni Destinasyon Duyurusu

THY den Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama geldi ve firma yurt dışı uçuş rotasına 3 yeni destinasyon eklediğini bildiren duyurusu ile artık yolcularını yeni yerler keşfetmeye beklediğini bildirdi. Kamu Aydınlatma Platformuna THYden gelen açıklama ile havayolları uçuş destinasyon noktalarına Sharjah ve Cancun ile Newark olmak üzere 3 yeni rota eklediğini belirten duyurusu ile müşterilerini bilgilendirdi. Sivil Havacılık sektörünün pazarının koşulları gereği Amerika Birleşik Devletleri’nin Newark, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah ve Meksika’nın Cancun noktalarına yapacağı yeni seferleri THYden 3 Yeni Destinasyon Duyurusu ile müşterilerine duyurmuş oldu. Cancun, Newark ve Sharjah noktalarına daha önceleri farklı havayolları tarafından düzenlenen seferler Türk Hava Yolları tarafından tarifeli olarak yapılacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olan Sharjah İslam kültürünün başkenti olarak nitelendirilmektedir. Dubai’den sonra yaklaşık olarak 2 milyonluk nüfusu ile ikinci en kalabalık emirliktir. Kültürel başkent olan kentte Sharjah Üniversitesi, Al Qasimi Üniversitesi ve Amerikan Üniversitesi gibi çok değerli eğitim merkezleri bulunmaktadır.  Çöl ikliminin hüküm sürdüğü bölgede yazlar kurak ve sıcak, kışlar ise çok az yağış almaktadır. Kaligrafi Müzesi, İslam Medeniyetleri, Sanat Müzesi, Keşif Merkezi, Akvaryum ve Denizcilik Müzesi, Baid Sheikh Saeed Bin Hamad al Qasimi gibi çok önemli merkezler kentte bulunmaktadır. Turistlerin en fazla ziyaret ettikleri yer ise Heritage Area tarihi yerdir. Arap atlarını yetiştirildiği Equestrian Center da oldukça meşhurdur.

Amerika Birleşik Devleti’nde bulunan New York’a iki havaalanından uçuş yapılabilmektedir. Bu havaalanları JFK International ve Newark Liberty Havalimanı’dır. Manhattan’a 23 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanı Newark ile Elisabeth arasında yer almaktadır. THY’nin yeni uçuş noktalarından olan Cancun, Meksika’nın tropikal tatil cenneti olarak ünlenmiştir. Meksika’nın en fazla turist çeken kenti Acapulco’dur. Acapulco’dan sonraki en değerli tatil beldeleri Cancun’dadır. Anakarada küçük bir balıkçı kasabası olarak kurulan şehirde eski zamanlarda Mayaların yaşadığı bilinmektedir. Yıllık yaklaşık olarak 4 milyon turisti ağırlayan ada Amerikalı John Lloyd Stephens ve İngiliz Frederick Catherwood tarafından keşfedilmiştir. Palmiyeleri, mercan kayaları ve beyaz kumlu plajlarıyla ünlü adada her bütçeye uygun otel bulunmaktadır. Heykeltraş Jason DeCaires Taylor tarafından yapılan heykeller, Isla Mujeres, Maya Tapınağı, Xcaret Eco Eğlence Parkı, Playa Langosta ve Chichen Itza Antik Kenti görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi