THY dış hatlar uçuş güzergahları

THY, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada marka haline gelmiş bir havayolu olarak da bilinmektedir, özellikle hatlarının çok iyi olması Avrupa’da uçuş güzergahları nedeniyle bir  çok ödüle layık görülen firma, sağladığı hizmet kalitesi ile havacılık sektöründe önemli bir konuma gelmeyi başarmıştır, THY Dış hatlar uçuş güzergahları, başta Avrupa olmak üzere, orta doğu ve uzak doğu, güney, kuzey-,orta Afrika, kuzey ve güney Amerika’dır, günümüzde önemli bir konuma sahip olmasına sebep olarak müşteri memnuniyetini oldukça fazla önemsediklerini söyleyebiliriz, THY 117 ülkede 49’ u iç hat ve 243’ ü dış hat olmak üzere, toplamda 292 şehir ve 295 havaalanına sefer düzenlemektedir. Dünyada 4. En iyi havayolu olarak da bilinen firma, 6 kez üst üste en iyi havayolu firması ödülüne layık görülmüştür.

Yapılan araştırmalara göre, THY yolcu sayısı ocak- kasım aylarında geçen yıla göre % 83 oranında artarak, 63.1 milyon kişi olmuştur. Bu rakam iç hatlarda %9.1 artarken dış hatlarda ise %7.7dir. THY, dış hatlar uçuş güzergahları arasına 300. uçuş noktası olarak Phuket’i eklemiştir. Pazartesi, Perşembe, cumartesi ve Pazar günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferlerin gidişi yaklaşık dokuz, dokuz buçuk saat sürerken, dönüş ise yaklaşık on buçuk saat sürmektedir.THY’nin başarıları arasında değişen ve gelişen teknoloji ile THY’nin araç filosunu da çağa uygun bir şekilde yenilemesini de ekleyebiliriz.

Kazablanka, Toronto, Milano THY Dış hatlar uçuş güzergahları arasında bulunmaktadır. Havayolu deyince akla gelenlerin başında olan THY, aktarmasız uçuşları olması ile de tercih edilmektedir, bunun yanında güvenli ve konforlu bir uçuş sağlayan havayolu, business, comfort ve economy sınıfı olarak da farklı sınıf ve konforlarda uçma imkanı sağlamaktadır. THY, İstanbul hariç İzmir ve Ankaradan ‘da Avrupa’ya seferler düzenlemektedir. Bu kentlerin arasında Berlin ve Viyana vardır. Özellikle, uzun uçuşlarda farklı sınıf koltuklarla, rahat, konforlu ve güvenli bir uçuş sağlayan firma, yolcuların rahatlığı için tüm ince detayları düşünmekte. Güvenilir havayolları arasında önemli bir yere sahip olan THY, tam donanımlı ve kalifiye uçuş ekibiyle de rakiplerinden daha önde olmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi