THY Engelli Yolculara Özel Kampanya

Müşteri memnuniyetini sağlamak konusunda hassas bir çalışma politikasına sahip olan THY özellikle engelli yolculara özel olarak oluşturmuş olduğun çok sayıda avantajlı kampanya ile adından sıkça söz ettirmektedir. THY Engelli Yolculara Özel kampanya fırsatları hem indirimleri hem de Miles millerini kapsayabilmektedir. Üstelik söz konusu indirimlerden yararlanmak için engelli yolcuların her seferinde belge göstermelerine de gerek kalmamaktadır. Bu doğrultuda ilgili kişinin sadece bir defaya mahsus olmak kaydıyla belge göstermesi yeterli olmaktadır. Bu aşamadan sonra Miles % Smiles üyesi olan tüm engelli yolcular; iç hatların tamında yüzde 20 oranında indirim kazanmaktadır. Dış hat seferlerinde ise ilgili uçuşlarda indirim oranı ise yüzde 25 olmaktadır. Yine THY bünyesinde yer alan ve firmasın kendi markası olan Anadolujet uçuşlarında da engelli yolcular indirim kazanabilmektedir.

Engelli yolcuların indirim olanaklarından yararlanması için bazı belgeleri sunmaları şart olmaktadır. Bu belgeler ise aşağıda sıralanmaktadır:

  • Nüfus cüzdanı (Engelli ibaresi bulunan)
  • %40 oranında ve üzerinde engelli olduğunu belirtir sağlık kurulu raporu (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan)
  • Engelli kimlik kartı (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresinden Alınan)

Yukarıda sıralanan belgelerin sunulmasından hemen sonra Miles & Smiles üyesi olan engelliler için; kampanyaların kapıları ardına kadar açılmaktadır. Bu aşamadan sonra seyahat ofislerinden veya acentelerden bilet satın almak isteyenlerin ilgili ofislere engelli belgesiyle gitmesi gerekmektedir. Yine engelli belgesinin sisteme yüklenmesi de şart olmaktadır.

Engellilere yönelik olarak indirim düzenleyen THY Çağrı Merkezi aracılığıyla da indirimleri uygulayabilmektedir. Bunun için; gerekli belgelerin tarattırılması ve ilgili forumların doldurulması yeterli olmaktadır. Yine Mile & Smiles programına dahil olduktan sonra geri bildirim nedenleri konularına dair dönüşler sağlandığın da anında yanıt verilmektedir. Görüldüğü üzere Türk Hava Yolları engellilere yönelik pozitif bir ayrıcalık sunarak, onları önemli ölçüde indirimler de uygulamaktadır. Bunun yanı sıra sürekli güncellenen kampanyaların kapsamı gün geçtikçe genişlemektedir. Firmanın indirimlerine dair etkili bilgi edinmek için ise firmanın internet sitesinin yakında takip edilmesi şart olmaktadır. Bu sayede indirim kampanyalarından erkenden haberdar olmak da mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi