THY erken rezervasyonda ne kadar indirim yapıyor

THY yurtiçi ve yurtdışı seferlerindeki erken rezervasyon indirimleri sınırlı sayıda koltuklar için geçerli olmaktadır. Bu indirimler seyahat yapılan ve gidilecek yerin talep gördüğü dönemler, müşteri ilgisi gibi koşullara bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Zaman zaman uçaktaki ilk koltuklar için geçerli olan promosyon biletleri zaman zaman son kalan koltuklar için uygulanabilmektedir. Genel olarak erken rezervasyon indirimleri için belirli bir tarih aralığı bulunmakta ve Türk Havayolları tarafından tespit edilen seyahat zamanları içerisindeki seferler için bu indirimler geçerli olmaktadır. Yurtiçi uçuşlarda 66 liradan başlayan fiyatlar ile her şey dahil konseptinde bu seferler gerçekleştirilmektedir. Bu indirimler hem direkt uçuşlarda hem de aktarmalı uçuşlarda geçerli olmaktadır. Kabin içi servis hizmetleri ve bagaj hakkı gibi hizmetler son derece kaliteli bir şekilde müşterilere sunulmaktadır.

THY belirli kesimlere hitap edecek nitelikte de erken rezervasyon fırsatıyla indirim uygulaması gerçekleştirmektedir. Örneğin Mill Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde görev yapan öğretmenler, aileleri ile birlikte yaptıracakları rezervasyonlar %25 indirim kazanabilmektedir. Bu kampanya için rezervasyon tarihleri 20 Kasım 2017 ile 24 Mart 2018 arasıdır. Seyahat zamanı için ise 31 Mart 2018 tarihine kadar uzayacak nitelikte 1 haftalık ek süre verilmiştir. Bu kampanyada öğretmen dahil en fazla 4 yolcu yararlanabilmekte olup kampanya indirimleri diğer indirimler ile birleştirilememektedir. Öğretmenler için uygulanan %25 indirim Türk Havayolları ve bu şirketin iştiraki niteliğinde olan Anadolu Jet firmasının düzenleyeceği iç hat seferlerinde geçerli olmaktadır. Türk Havayollarının kampanya koşullarında değişiklik yapma, kampanya sürecini uzatma veya kısaltma, kampanya iptali gibi hakları bulunmaktadır.

THY tarafından aileler için de %15 erken rezervasyon indirimi uygulanmaktadır. Bu indirimler için de rezervasyon tarih aralığı Ekim 2017 ile Mart 2018 olarak belirlenmiştir. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen minimum 3 maksimum 9 kişi için %15 indirim fırsatını yakalamak mümkündür. Aile indirimi kampanyası promosyon biletlerinde ve Kıbrıs seferleri ile Anadolu Jet firmasının gerçekleştirdiği seferlerde geçerli değildir. Yine bu kampanya için bebek yolcu ücretlerinde herhangi bir indirim tarifesi uygulanmamaktadır. THY zaman zaman benzer indirim kampanyaları uygulamaktadır. Bu indirimleri yakalayabilmek ve hem uygun fiyatlı hem de ayrıcalıklı bilet alabilmek için kurumsal sayfanın belli bir süreç boyunca takip edilmesi ve kampanya haberleri veren email sitelerine üye olunması yararlı bir davranış olacaktır. Böylece en uygun zamanda ve en uygun fiyata rezervasyon yaptırılarak seyahat masraflarının diğer harcamaları için önemli bir bütçe ayırabilmek mümkündür.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi