THY Frekans Artışına Gidiyor

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu firması olan Türk Hava Yolları kısaca THY İstanbul Atatürk Havalimanından Üsküp Alexander The Great Havaalanına gerçekleştirdiği 14 seferde frekans artışına gidiyor. 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren THY firması İstanbul Atatürk Havalimanından haftada 14 adet olarak gerçekleştirdiği Üsküp seferlerini 18 uçuşa yükselterek frekans artışına gidiyor. Haftanın her günü sabah 07.50 ile akşam 19.30 saatlerinde yapılarak haftada 14 adet yapılan İstanbul Üsküp arasındaki uçuşlarda THY Frekans Artışına Gidiyor ve sefer sayısını 18’e yükseltiyor. Talebin fazla olmasından dolayı artışa ihtiyaç hisseden firma yeni tarifesini açıkladı. Direkt uçuşun 1 saat 35 dakika sürdüğü rotada haftalık 4 seferin eklenmesinin yoğunluğu rahatlatması beklenmektedir.

Türk Hava Yolları’nın dışında Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e Pegasus Havayollarının da direkt uçuşu bulunmaktadır. Pegasus öğleden sonra saat 16.40’da seferini gerçekleştirmektedir. THY uçuşlarını, İstanbul Atatürk Havalimanından yaparken Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yapmaktadır. Her iki yakadan da seferlerin olması yolcular için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Osmanlı Devleti’nin uzun süre hakimiyetinde kalmış olan Üsküp, Osmanlı eserleri açısından ülkemizden bir farkı yoktur. Dükkanında satıcılık yapan esnafın Türkçe konuştuğu ülkede ve şehirde yabancı hissetmek mümkün değildir. Özellikle Eski Çarşı gibi tarihi mekanlardaki esnafın büyük çoğunluğu Türkçe konuşmaktadır. Çok sayıda Türk’ün yaşamasından dolayı Makedonya genelinde Türkçe yayın yapan radyo, Türk Lisesi bulunmaktadır. T.C vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeye yolculuk oldukça kolay yapılabilmektedir.

Yazların sıcak ve nemli kışların ise soğuk ve kar yağışlı geçtiği şehre gitmek için en güzel mevsim İlkbahar aylarıdır. Ortalama 670 bin kişilik bir nüfusa sahip olan kenti Vardar Nehri ortadan ikiye ayırmaktadır. Bir tarafından Müslümanların diğer tarafında Hıristiyanların yaşadığı şehirde Osmanlı’dan kalma huzur ve hoşgörü havası hakimdir.  Fatih Sultan Mehmet tarafından Vardar Nehri üzerine inşa ettirilen Taş Köprü kentin simgelerinden biridir. Defalarca depremden zarara görmüş ve tadilattan geçirilmiş Üsküp Kalesinden harika şehir manzarası izlenebilir. Avrupa’daki tek Selçuklu eseri olma özelliğine sahip İsa Bey Cami, Makedonya’nın bağımsızlığının 20.yüzyılı adına yaptırılmış Makedonya Takı, Mustafa Paşa Cami, Rahibe Terassa Evi, Vodna Dağı tepesine dikilmiş Milenyum Haçı ve Şehir parkı görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi