THY ile Legolu Reklam Dönemi

THY her yıl firmasının tanıtımı amacıyla reklam dünyasına yeni filmleri eklerken yakın dönemde özel yapım Legolu animasyon filmi ile yeni dönemi başlatarak uçak için emniyet videosu yaptırdı. THY Basın Müşavirliği dünyada merakla beklenen Lego Mavie 2 montaj ekibi tarafından üretilen Legolu uçak içi emniyet reklam videosunu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanarak yeni dönemi başlatacaklarını bildirdi. THY ile Legolu Reklam dönemi basın müşavirliğinin duyurduğu tarihten itibaren tüm uçuşlarda ve bazı internet kanallarında yayınlanarak başlayacak. Türk Hava Yolları bir ilk başararak Warner Bros ve Lego ile işbirliği yaparak uçak içinde uyulması gereken kuralları ve prosedürleri şarkı ve danslar eşiliğinde anlatan video hazırlatmış oldu.

Firma yolcularının emniyetini sağlayabilmek için çeşitli filmler, müzikler, oyunlar ve televiyon programları yapan ve yaptıran firma yeni projesi ile eğlenceli bir dille esprili anlatım tarzıyla emniyet kurallarını anlatacak. Uçağın içinde yer alan eğlence sisteminde yer alacak videonun farklı dil versiyonlarının bulunacağı bilinmektedir. Film karakterlerinin en küçüğü olan LEGO’lar ile işbirliği yapılarak hazırlanan film firma ile LEGO arasında yapılacak iş birliklerinin de bir başlangıcı olacağa benzemektedir. Havayollarının Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı dünya lansmanı öncesinde yayınlanacak küresel reklam kampanyasında, LEGO fil ve Warner Bros markaları ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Yapılan hazırlıklarda uçak içi emniyet adına şaşırtıcı ve eğlendirici aktivasyonları da bulunmaktadır.

Hizmet kalitesi ve eğitimli personeli sayesinde Star Alliance üyesi olan havayolu firması nesilleri, kültürleri bir araya getiren ve dünyaca ünlü markalarından biri olan Wrane Bros işbirliği ile nesilleri eğiten ve eğlendirmek amacıyla hazırlanan yeni uçuş güvenliği videosunu herkesin keyifle izlemesi beklenmektedir. Uçak içi emniyet filminin hazırlanmasında 3 layout, 2 konsept artisti, 4 ışık teknisyeni, 7 animatör, 16 kişilik prodüksiyon ekibi ve 3 milyon Lego parçası kullanılmıştır. Lego filminden esinlenerek yapılan video 950 gün süren uzun çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Firmanın filosunda bulunan 15 farklı yolcu uçağının belirgin emniyet özelliklerini anlatan çeşitleri bulunmaktadır. İngilizce ve Türkçe olmak üzere 30 farklı versiyonu üretildi. Basın Müşavirliğinin belirttiği internet linki üzerinden emniyet filmi izlenebilir.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi