THY İstanbul Sivas promosyon uçak biletleri

Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında da promosyon bilet kampanyaları yapmakta olup bunlardan biri de, kurtuluş savaşımızdaki önemi açısından ilk akla gelen ilimiz Sivas şehrinedir. Uzun yıllar hizmet veremeyen Sivas Nuri Demirağ havalimanı, aslında 1957 yılında nato askeri amaçlı olarak hava meydanı olarak açılmıştır. Daha sonraki zamanlarda yenileme çalışmalarının tamamlanması ile 2010 yılında, uluslararası sivil havacılık kuruluşu IATA da VAS kodu ile hizmete açılmıştır. Yolcu kapasitesinin her geçen gün arttığı Sivas seyahatlerini daha uygun hale getirmek için THY Kasım – Aralık 2017 döneminde promosyonlu bilet uygulaması yapmaktadır. Aynı uygulama THY iştiraki olan Anadolujet firmasınca da uygulanmaktadır.

İstanbul Atatürk havalimanından THY ile, Sabiha Gökçen havalimanından Anadolujet ile Sivas uçuşları sağlanmaktadır. Promosyon uygulamasında 100 TL den başlayan fiyatlar uygulanmaktadır. Uçuş süresi bir buçuk saat olan uçuşun 100 TL olması, onüç saatten fazla süren otobüs seyahatine göre çok uygun olduğundan tercih edilmektedir. Üstelik otobüs fiyatları da seyahat masrafları ile 100 TL den fazla tutmaktadır. THY bu tür kampanyalarında çok doğru bir politika izleyerek hem yolcu sayısını arttırmakta, hem de tüm vatandaşların uçağa binme, uçma tecrübesi yaşamasını sağlamaktadır. Bu anlamda da gurur verici bir hizmeti çok fiyat uygun fiyata sunmasından dolayı takdir edilmektedir.

Promosyonlu biletle Sivas seyahatine ziyaret edilebilecek noktalar şöyledir. Kurtuluş savaşımızın başlangıç noktalarından Atatürk kongre ve etnografya müzesi ilk ziyaret edilecek noktadır. Milli mücadelenin havasını teneffüs edebileceğiniz müze 1892 yılında mülki idare olarak yapılmış tarihi binadır. Şehir içinde kolaylıkla ulaşılabilen diğer bir yapı, İlhanlıların büyük veziri Şemsettin Cüveyni tarafından yaptırılan Çifte Minareli Medresedir. Anadolu Selçuklu Devletinin önemli eserlerinde Gök Medresede şehir içinde bulunmaktadır. Şehir içi turundan sonraki ziyaret noktaları ilçe yakınlarındadır. Coğrafi olarak oldukça geniş bir alana sahip olan Sivas ilçelerine ulaşımın en kolay yolu araç kiralamaktır. Araç kiralama hizmeti içinde THY bürolarından destek alınabilir. Sivas denince akla gelen kangal cinsi köpeklerin anavatanı olan Kangal ilçesinde kangal üretme çiftlikleri ziyaret edilebilir. Yine Kangal da bulunan balıklı göl hem doğal güzellik hem sağlık turizmine hizmet sunmaktadır. THY promosyonlu uçak biletleri ile uygun fiyata, Sivas seyahati sizleri bekliyor.

One thought on “THY İstanbul Sivas promosyon uçak biletleri

  1. Tekin 30 Ocak 2018 at 03:49

    Diyorlar ya İstanbul ilinde Sivas ilinden bile Sivaslı hemşerim daha çok diye doğru dedikleri gibi her gün uçaklar full dolu oluyor bu yüzden iki il arası gidiş gelişte bunuda biliyor musunuz ?

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi