THY İstanbul Stockholm Uçağı Acil İniş Yaptı

Ülkemizin en önemli kentlerinden olan İstanbul ile İsveç başkenti Stockholm arasında sefer yapan THY uçağı bir yolcunun bilinmeyen bir nedenden dolayı havada rahatsızlanması üzerine acil olarak iniş yaptı. Ülkemizin ve dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan Türk Hava Yolları, Türkiye ile İsveç arasında da seferler yapmakta ve yapılan seferlerden bir tanesinde yukarıda belirtilen olay meydana gelmiştir. Havada rahatsızlanan yolcudan dolayı THY uçağı acil olarak Romanya’nın başkenti Bükreş’e inmiş ve buradaki sağlık görevlileri rahatsızlanan hastaya müdahale etmiştir. TK 1795 sayılı seferde meydana gelen olayda diğer yolculara ise herhangi bir zarar gelmemiştir. Bükreş’te bir süre kalan Airbus 321 tipi uçak daha sonra yolculuğuna kaldığı yerde devam etmiştir.

Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden bir tanesi olan İsveç’te gezilecek çok sayıda yer bulunur ve bundan dolayı dünyanın farklı noktalarından buraya her yıl çok sayıda insan gelir. Söz konusu yerlerin bir kısmı doğal güzelliklerden oluşmasına karşın gezilecek yerlerin önemli bir kısmını tarihi yapılar ve park alanları oluşturmaktadır. Bu bağlamda kent içerisinde ziyaret edilecek noktaların başında şehir müzesi gelir. Orta Çağ mimarisinin etkin olarak görüldüğü müze binası insanların ilgisini fazlasıyla çeker. Buradaki eserlerin 16.yüzyıla kadar gittiği belirtilmekte ve bu da ülkenin kültür gelişimini göstermesi açısından son derece önemlidir. Bu müzenin en önemli özelliği farklı yapılardan meydana gelmesidir. Şehrin farklı noktalarındaki dört yapıdan oluşan müzeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazladır.

Stockholm içerisinde yer alan önemli noktalardan bir tanesi de Katarina Asansörüdür. Normalde bir ihtiyacın giderilmesi için 1883 yılında inşa edilen bu asansör daha sonraki dönemlerde turistik bir yapıya dönüşmüştür. Kente gelen hemen herkesin dikkatini çeken bu yapıilk açıldığında günde 1.500 kişiye hizmet vermiş ve bunun karşılığında da ücret almıştır. İnsanlar asansör ile çıkmak için 5 öre öderken iniş için ise sadece 3 öre ödemişlerdir. Kentte bunların dışında da çok farklı tarihi yapılar ve eserler bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi