THY Japonya’nın hangi şehirlerine uçuyor

Thy, Japonya’da Tokyo, Nagoya, Fukuoka ve Osaka şehirlerine uçak seferleri düzenlemekte fakat, Tokyo’ya direk Nagoya, Fukuoka ve Osaka şehirlerine Tokyo aktarmalı uçmaktadır. Haftanın yedi günü 2.900.- TL’den başlayan fiyatlarla Japonya’nın başkenti Tokyo’ ya direk uçak seferleri düzenleyen THY, diğer 3 şehire bir aktarma ile uçmaktadır. Aktarmalı uçuşlar, Tokyo’ya kadar THY uçakları ile gidilirken , Tokyo’dan Osaka’ya AirNippon, Nagoya ve Fukuoka’ya ANA Wings uçakları ile yapılır. 11 saat 40 dakika olan İstanbul – Tokyo uçuşu Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmakta, diğer illerden Japonya’ya uçmak isteyenler ise İstanbul’dan aktarma yaparak yolculuklarını gerçekleştirebilirler.

Bir ada ülkesi olan Japonya, Asya’nın güneyinde bulunmakta, başkent Tokyo’da iki adet havalimanı bulunmaktadır. THY, şehire yarım saatlik mesafede olan Tokyo NaritaHavalimanı’na seferler düzenlenmekte ve Japonya’nın diğer şehirlerine de Narita Havalimanından aktarmalar yapılmaktadır. Narita Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere 2 adet terminal bulunmakta ve terminallerde, konferans salonları, çocuk oyun alanları, banka şube ve atmleri, döviz büroları, sağlık klinikleri ve daha birçok özellikler bulunmaktadır. Tokyo Narita Havalimanı’na ulaşım otobüs, servis, taksi, tren ve araç kiralamayla yapılmaktadır. Uluslararası Narita Havalimanı THY’nin direk uçuş yaptığı gibi tüm yabancı havayollarının da tercih ettiği havalimanıdır ve yıllık 40 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Japonya’nın diğer şehirlerine de buradan aktarma yapmaktadırlar.

THY Japonya’nın hangi şehirlerine uçuyor diye baktığımızda, Tokyo direk uçuş, Nagoya, Fukuoka ve Osaka şehirlerine ise aktarmalı uçuş görüyoruz. İstanbul Tokyo uçuşu 11 saat 40 dakika sürmekte, diğer şehirlere ise bekleme süresi ve aktarma uçuşu da eklendiğin de bu süre 30 saate kadar çıkmaktadır. Airbus 330 tipi uçaklarla 2.900.- TL’den başlayan fiyatlarla İstanbul’dan Tokyo’yo direk uçuş yapan THY, verdiği hizmet ve ikramlarla sadece Türk vatandaşlarının değil, Japon ve diğer ülke vatandaşlarının da tercih ettiği havayolu şirketidir. Türk Havayolları uçakları 11 saat 40 dakikalık direk uçuşla Japonya’nın Başkenti Tokyo’ya uçmakta, Nagoya, Fukuoka ve Osaka şehirlerine de Tokyo bir aktarmalı uçuşla seferler düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi