THY kampanyaları hakkında genel bilgi

Türk Hava Yolları ile uçmanın ayrıcalıklı bir deneyim olduğunu bildiğiniz için, uçak yolculuğu yapmak zorunda kaldığınız zaman ilk olarak Türk Hava Yolları’nın bilet hakkında bilgi sahibi olmak için fiyatlarına bakıyorsunuzdur. Fakat diğer hava yolu şirketlerine göre Türk Hava Yolları’nın bilet fiyatları daha fazla. Daha uygun fiyatlı diye başka firmalara bakmadan önce Türk Hava Yolları’nın kampanyalarını bilmekte fayda var. Kampanyalar Miles&Smiles kartı olan kişileri neşelendirecek cinsten. Örneğin 2017 Aralık ayı itibariyle Phuket uçuşlarınızda biletinizi eğer ekonomi sınıfından aldıysanız daha önceden Business Class’a yükseltmek için 45.000 mil puanınızı harcamanız gerekir, kampanya ile 22.500 mil puanınızı harcıyorsunuz. Bu kampanya İstanbul – Phuket ve Phuket – İstanbul arasında gerçekleşen uçuşlarda geçerlidir.

Bir diğer Miles&Smiles ve Türk Hava Yolları ortak kampanyası ise kalkış noktası Sabiha Gökçen Hava Limanı olup varış noktası belirli iller arası yolculuklarınızda biletinizi %25 daha az mil harcayarak alabilirsiniz. Türkiye içi; Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Edremit, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Mardin, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van için, Avrupa’da Amsterdam, Bakü, Barcelona, Berlin, Brüksel, Frankfurt, Londra, Milano, Münih, Paris, Roma, Viyana, Kıbrıs Ercan, Kiev ve Tiflis için geçerlidir. Bu indirimi Ortadoğu’da Bahreyn, Kuveyt, Tahran ve Tel Aviv’e gitmek için kullanabilirsiniz.

Bir diğer kampanya her ne kadar tarihi geçmiş bile olsa Lahor – İstanbul arası gerçekleşen çift yönlü biletlerde geçerlidir. Yani kalkış noktası biriyse varış noktası diğeri olan tüm seferlerde geçerlidir. Bu kampanya kapsamında Miles&Smiles kartı olan kullanıcıların bu yönlere yapacakları uçuşlarda Business Class upgrade yani kabin yükseltme tutarı 15.000 Mil olmuştur. Kampanyaya katılmak için önce ekonomi sınıfı bir bilet alıp cüzi bir miktara kabininizi yükseltebilirsiniz. Kampanya kapsamında ödül bölgesinde yer alan farklı güzergâhlar birleştirilemez ve kartın kendi ödül kuralları geçerlidir. Son olarak Türk Hava Yolları tüm bu kampanyaların koşullarında değişiklik yapma hakkını veya kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar. Yani illa kampanya kampanyanın sona ereceğe tarihe kadar geçerli olmayabilir

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi