THY kampanyaları sayesinde uygun fiyatlı uçun

Türk Hava Yolları’nın zaman zaman müşteri kazanmak için yapmış olduğu uygun fiyatlı uçuş kampanyaları mevcuttur. Siz de bu kampanyalardan yararlanarak uygun fiyatlı uçabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Türk Hava Yolları’nın sistemine mail adresinizi bırakmak. Size bu şekilde indirim bildirimleri veya kampanya bildirimleri gelecektir. Elektronik posta adresinize düşen kampanyaları herhangi bir ekstra işlem yapmadan oradan inceleyebilirsiniz. Bu kampanyalar genellikle Miles&Smiles kartı kullanan üyeler için geçerlidir. Yani eğer Türk Hava Yolları’ndan uygun fiyatlı uçmak isterseniz, bir adet Miles&Smiles kartı edinmeniz gerekebilir. Böylelikle kampanyalarda belirtilen gibi mil puan biriktirip bunları harcayabilirsiniz.

Eğer bir Miles&Smiles kartınız yoksa herhangi bir arkadaşınızın kartından indirimli bilet satın alabilirsiniz, kullandığınız puanın parasını da arkadaşınıza verirsiniz. Arkadaşınız puanlarını para çevirmiş olur ve her iki taraf da bu bilet alışverişinin sonunda kazanır. Mil puanları kazanmaksa çok basit. Zaten bir yere gittiniz ve otelde kalmanız gerekiyor, Türk Hava Yolları’nın program ortakları olan otellerden birinde kalıp harcama yaptıkça kazanabilirsiniz. Kazandığınız mil puanlarınızı da Türk Hava Yolları’ndan uygun fiyatlı bilet almak için kullanabilirsiniz. Türk Hava Yolları’nda şu anda çok revaçta olan bir yer için kampanyası bitse bile farklı bir yer için kampanyası başlayan indirimli mil puanı kullanarak kabin yükseltme uygulaması mevcuttur.

Tek yapacağınız şey ekonomi sınıfından bilet alıp daha önceden harcama yaparak kazanmış olduğunuz mil puanlarınızın bir kısmını kullanarak sınıfınızı Business Class’a yükseltebilirsiniz. Bu işlem için belirlenmiş mil puanının dışında ayrıca kullanılacak mil puanı azaltılmıştır. Yani işlem normalde 45.000 mil puansa bu kampanya sayesinde 22.500 mil puan kullanacaksınız. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük hava yolu Türk Hava Yolları ile yüksek standartlarda uçmak tahmin ettiğiniz kadar pahalıya patlayacak alışveriş olmayacaktır. Ayrıca Azeri kardeşlerimiz için de Türk Hava Yolları’nın Miles&Smiles iş birliği içinde bir kampanyası var. Bakcell kullanan Azeri kardeşlerimiz, bu hattı kullanarak konuşma yaptıklarında Miles&Smiles’dan mil puan kazanıyorlar ve Türk Hava Yolları’ndan alacakları biletlerde bu mil puanları kullanabiliyorlar. Ayrıca şu anda Bakcell kullanmasalar bile, numarasını Bakcell’e taşıyanlar 2018’te bu kampanyayı kullanabilecekler.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi