THY Kampanyalı Sivas Uçak Bileti

Son zamanlarda THY kampanyalı uçak bileti hizmetinin sayısı arttığı için Sivas gibi şehirler de dahil olmak üzere hemen her şehre uçak bileti sorgula hizmetiyle bilet satın almak mümkün olmaktadır. Ülkemizde İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan, tarihi ipek yollarını birbirine bağlayan Sivas’a Türk Hava Yolları ile kaliteli, güvenli ve rahat bir yolculuk yapabilir, kampanyalardan yararlanmak için; THY Kampanyalı Sivas uçak bileti sorgula kelimelerini arama motorlarında arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

thy sivas

Sivas gerek tarihi gerek kültürü gerekse eşsiz güzellikleri ile dikkat çeken illerimizden biridir. Tarih sayfalarının her birinde Sivas’ın adının geçtiğini görebilirsiniz. Bunlardan en önemlisi ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından gerçekleştirilen Sivas Kongresi’dir. Kongre binasını gezerek eşsiz kokusunu içinize çekebilir o anları gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bina 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında “Milli Mücadele Karargâhı” olarak kullanılan binadır. Bunun haricinde 1271 yılında İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından yapılan taç kapı üzerinde yer alan kitabesi Çifte Minareli Medrese’yi, yine 1271 yılında Hibetullah Burucerdioğlu Muzaffer Bey tarafından yaptırılan Buruciye Medresesini ziyaret edebilirsiniz. Bu medrese Anadolu Selçuklu Sultanlarından III. Gıyasettin Keyhüsrev zamanında yapılmıştır. Ayrıca yine aynı yılda Şifaiye Medresesi, I. İzzeddin Keykavus tarafından Sivas’ta darüşşifa olarak yaptırılmıştır.

1271 yılında Vezir Sahip Ata Faahreddin Ali tarafından 4. Kılıçarslan’ın oğlu 3. Gıyasettin Keyhüsrev döneminde Gök Medrese’si yapılmıştır. Türk mimarisinin ve süslemesinin bir arada yer aldığı eşsiz bir yapıya sahiptir. 1196 yılında ise Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II.Kılıçarslan’ın oğlu Kutbeddin Melikşah tarafından yapılan Ulu Camii’yi kesinlikle görmelisiniz. Cami günümüzde hala kullanılmaktadır. Bunların haricinde biraz dinlenmek ve yanık, sivilce, yara, egzama, sedef gibi cilt hastalıklarınızın iyileşmesi için, Sivas’a 96, Kangal’a 13 kilometre uzaklığında olan Kangal Balıklı Kaplıca’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Türkiye’nin sayılır doğal güzelliklerinden birisi olan Gürün Gökpınar Gölü ise günümüze kadar kirletilmeden korunabilmiştir.

Şuğul Vadisi Gürün’de görülmeye değer önemli doğal güzelliklerdendir. Kanyon girişinde bulunan yürüyüş yolu içine doğru uzatılmış ve daha çok gezilecek alan sağlamıştır. Ayıca Sivas ilimizde yine, Gemerek Sızır Şelalesi’ni, doğal yollarla oluşan Tödürge Gölü’nü, jips karstı göllerinden olan Hafik Gölü’nü, Sivas Eğri Köprü ya da Sivas Kesik Köprü olarak bilinen köprüyü, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ve Divriği Kalesi’ni, Eğriçimen Yaylası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi