THY Konya İstanbul Uçuş Saatleri Kaç

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinden ülkemizin en kalabalık ve en önemli merkezlerinden olan İstanbul iline uçuç seferlerinin saatleri ve kaç saat aralıklarla olduğunu öğrenebilmek için internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. THY Konya İstanbul uçuş saatleri kaç gibi bir içerik yazarak internetteki arama motorlarından herhangi birisinde arama yapıldığı takdirde bu konu ile ilgili detaylı verilere ulaşabilirsiniz.

İstanbul ili ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesidir. Büyüleyici tarihi dokusunun yanı sıra sahilleri, parkları bunların dışında turistlik pek çok mekâna sahiptir. İstanbul iş dünyası açısından da en mühim ilimizdir. Farklı sektörlerden pek çok firmanın tesisleri İstanbul ilindedir. İş olanağı sayesinde en çok göç alan şehirlerimizin başında gelmektedir. İstanbul’da gezip görülecek onlarca yer bulunmaktadır. Bu önemli ilin gezip görülecek yerlerini bir günde bitirmeniz pek mümkün gözükmemektedir. O yüzden eğer İstanbul’u ziyaret ederseniz birkaç gün burada kalmanız gerekecektir. İstanbul’un en çok ziyaret edilen ve günün her saatinde belli bir yoğunluğu bulunan Taksim Meydanı şehrin önemli merkezlerinden birisidir. Tarihi açıdan da oldukça fazla mekân bulunan İstanbul’da hem Osmanlı’dan hem de Bizans’tan kalma pek çok eser mevcuttur. Ayasofya Cami bu eserlerin en çok bilineni ve yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilenleri arasında yer almaktadır.

İstanbul’un toplam 39 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerin her birisinde ziyaret edebileceğiniz onlarca farklı mekân bulunmaktadır. Görsel açıdan adeta bir ziyafet sunan İstanbul seyir zevkine doyulamayan fazlaca yer vardır. Süleymaniye Cami ve Sultan Ahmet Cami hem dini hem de mimari açıdan oldukça önemli iki eserdir. Kız Kulesi ve Galata Kulesi’ne giderek İstanbul’un eşsiz siluetini seyredebilirsiniz. Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı da sıklıkla ziyaret edilen mekanlar arasındadır. Öte yandan ülkemizin en önemli üniversiteleri de bu şehirdedir. Türkiye’nin gözde üniversiteleri olan İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi akademi alanında ün yapmış olan üniversiteler bu şehirdedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi