THY Tiflis Ucuz Uçak Bileti Bul

Bu yaz bir değişiklik yapıp hem çok uzakta yer almayan hem de yine de ülke sınırları dışında kalan bir yerde tatil yapmak istiyorsanız Kura Nehri kıyısında bulunan Tiflis için THY ucuz fiyatlı uçak bileti bulma konusunda sizlere yardımcı olabilir. Çünkü Tiflis Hem Gürcistan’ın başkenti hem de en büyük şehridir. Haliyle de içerisinde birçok tarihi ve doğal güzellik barındırmaktadır.
Tiflis’in İpek Yolu üzerinde yer alması sonucu bu şehir tarihin belli bir dönemi boyunca gerçek bir kültür, sanayi ve ticaret merkezi olmuştur. Bu yüzden de gezecek çok fazla yer bulunmaktadır. Peki nerelerdir bu yerler?

• Narikala Kalesi
Her ne kadar büyük bir kısmı hasar görse de hala ziyaretçiler için görülebilinecek birkaç güzel noktası var. Ayrıca burada şehrin kuruluşunun 1500. yılı şerefine yapılan Kartlis Deda Heykeli’ni de görebilirsiniz.
• Garetubani
Tarihi binalarla dolu bir alandan sevdikleriniz için hediyeler almak istiyorsanız Garetubani buna oldukça uygun bir adaydır.
• Eski Tiflis Barış Köprüsü
Eski Tiflis Barış Köprüsü aslında tarihi bir özellik taşımamasına rağmen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerler arasındadır. Çünkü geceleri üzerinde yapılan ışıklandırma ile oldukça renkli ve bir o kadar da güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.
• Tsminda Sameba Katedrali
Öylesine büyüktür ki, bu katedrali neredeyse şehrin her noktasından görebilirsiniz. Tsminda Sameba Katedrali sadece tarihi bakımdan değil aynı zamanda Gürcülerin dini inanışı bakımından da fazlasıyla önemli bir yer olarak kabul edilmektedir.

Peki Tiflis’e gitmek için en uygun zaman dilimi hangisidir? Eğer böylesi bir şehre gitmeyi planlıyorsanız en uygun zaman bahar aylarıdır. Çünkü gezilip görülebilecek olan yer sayısı fazla olmasına rağmen hava yaz aylarında turistler açısından bunaltıcı bir hal alabilmektedir. Fakat bir diğer açıdan oldukça şanslısınız. Çünkü Gürcistan gibi yakın bir ülkeye İstanbul’dan 3 saatte ulaşmanız mümkündür. Hazır oraya kadar gitmişken de mutlaka yemeklerinin tadına olabildiğince fazla bakın. Örneğin, mutfaklarının en önemli yıldızlarından bir tanesi haçapuridir. Peynir ve yumurta ile hazırlanmaktadır. Haçapuriden başka denemeniz gereken diğer lezzetler Hinkhali, Malahto, Koroveli Phali, Porçvi ve Gürcü Kavurması’dır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi