THY Ucuz Uçak Bileti Bul

Türkiye de ulusal anlamda lider havayolu taşımacılığı firması olan THY tarafından sunulan biletler arasında biletleri ucuz olarak bilebilmek için en etkin yol erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaktır. Sunulan uçak biletlerini ucuz bir şekilde elde edebilmek için zaman zaman kampanyalar, avantajlı paketler bulunabilmekte ve bu sayede de ucuz uçak bileti bulunabilmektedir. Biletleri ucuz olarak bulabilmenin yollarından birisi seyahat edilecek tarihleri esnek tutmaktır. Bu esneklik biletlerin ucuz olmasını sağlayabilir. Örneğin genelde insanlar kurban ve ramazan bayramlarında veya Noeller de seyahat etmeyi tercih etmektedir. Herkes gibi sizde bu tarihlerde seyahat etmek isterseniz ucuz uçak bileti bulamayabilirsiniz. O bakımdan düşünüldüğünde esnek tarihler daha ucuz biletler sunar.

Ucuz uçak bileti için bir diğer yol ise biletleri uygun olarak satıldığı vakitlerde almak. Hafta sonu biletleri hafta sonu biletlerine göre her zaman daha pahalı olurlar. Hafta ortası uçmak %10 gibi bir düzeyde tasarruf sağlatabilir. Hafta içi de en uygun biletler Çarşamba, Perşembe günleri öğleden sonraları bunun ardından Salı ve cumartesi olarak ifade edilebilir. Eğer ülke içi bir uçuş yapacaksanız bunun için en uygun bileti almanın yolu 21 gün öncesinden bilet rezervasyonunu yaptırmak. Ucuz uçak bileti bulabilmek için olası tarihlerinizi belirledikten sonra internet üzerinde sunulan uçak bileti arama motorlarından bir araştırma yapın.

İfade ettiğimiz gibi en etkin yol uçak biletlerini erkenden almak. Uçak bileti fiyatlarının ne zaman arttığı düşüldüğünde genelde 2 hafta öncesinden çok hızlı bir şekilde yükselişe geçmektedir. Eğer seyahat edeceğiniz tarih kesinleşmişse 3-4 ay önceden biletinizi alın ve biletleri çok hesaplı bir şekilde elde edin. Biletleri ucuza almanın bir yolu da bazen karşınıza çıkabilecek olan kampanyalar dolayısıyla geç almaktır. Bazen uçak firmaları uçakları dolmadığı için uçağı doldurabilmek maksadıyla çok geç tarihlerde uçak biletlerini ucuz yolla satmaktadır. Tabi uçak biletini son dakika almak çok büyük bir risk taşımakta. Bir diğer yol ise uçak şirketlerinin e-mail sistemlerine kaydolmak. Böylece yapılan kampanyalardan ve promosyon biletlerden e-mail aracılığıyla ilk siz haberdar olun.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi