THY Venedik Uçak Biletleri Bul

Türk Hava Yolları firması ile Venedik kentinde bulunan Marco Polo Havalimanına uçak yolculuğu yapabilmek için ancak internet sitelerindeki biletleri bul işlemleri ile uygun bilet bulunup alınarak gerçekleştirilebilir. Türk Hava Yolları biletleri bul işlemleri ardından İstanbul Atatürk Havalimanından kalkışlı direk uçak seferleri ile günün üç farklı saatinde yolcularını dünyanın en romantik şehri olarak bilinen Venedik kentine ulaştırmaktadır. Türk Hava Yolları’nın dışında ülkemiz havayolu firmalarından hiç birinin Venedik’e direkt uçuşu yoktur. İstanbul şehrinden direk uçuşun yapıldığı kentte Treviso ve Marco Polo olmak üzere iki tane havalimanı vardır. Ülkemizin en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanından Marco Polo Havalimanına haftada 22 direkt uçak seferi bulunmaktadır.

Aktarmasız uçuşun yapıldığı İstanbul ile Venedik arası 1415 kilometre olup bu mesafe uçak ile 2 saat 25 dakikada kat edilmektedir. Türk Hava Yolları yakın zamanda Atatürk Havalimanı’nın yoğunluğunu biraz alması ümidi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da haftanın altı günü kanalların şehrine uçuş koymuştur. Her gün birer seferin yapıldığı noktada Cumartesi günü iki farklı saatte sefer düzenlenmektedir. Ayrıca ülkemizin diğer şehirlerinden aktarmalı uçak bulabilmek mümkündür. Fakat bu seferlerin çoğunluğu İstanbul üzerinden aktarmalı olarak yapılmaktadır. Dünyanın en ilginç şehirlerinden biri olarak kabul edilen Venedik’te toplam 118 adacık bulunmaktadır. Bu adaları birbirine bağlayan yaklaşık 400 köprü ve 150 adet kanal bulunmaktadır. Bu köprülerin en ünlüsü Rialto Köprüsü olup genellikle kente gidenlerin fotoğraflarını süsleyecek harika bir görüntüye sahiptir.

Venedik’e gidenlerin yapacağı en romantik aktivite bu kanallarda gondolla gezmektir. Ayrıca kentte bulunan San Marco Kulesi, Pilazzo Ducale, San Marco Meydanı, Fondaco dei Turchi, San Marco Bazilikası gibi ünlü yerler gezilebilir. Motorlu araçların yasak olduğu bölgede ulaşım tekne veya gondollar ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan kazılar ve araştırmalar neticesinde UNESCO şehirde toplam 600 yıllık çok sayıda tarihi eser bulmuştur. Kış aylarının çok yağışlı olduğu dönemlerde kentin ünlü meydanı San Marco bile sular altında kalabilmektedir. Bundan doları gezmek ve görmek için en ideal mevsim yaz aylarıdır. Cam işçiliğine meraklı olanların Murano ve Burano adalarına gitmeleri tavsiye edilir. Bu adalardan küçük cam hediyelik eşyalar ve özellikle ünlü Venedik maskelerinden alınabilir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi