THY Yeni Rotası Komorlar Birliği Moroni

Dünyanın ve ülkemizin önde gelen hava yolu şirketlerinden THY tarafından uçuş ağına sürekli yeni rotalar eklenmekte olup Türk Hava Yollarının rotası bu defa da Komorlar Birliği adındaki ülkenin başkenti Moroni olmuştur. Bu rotadan sonra dünyanın en fazla ülkesine sefer yapan hava yolu şirketi olma özelliğini biraz daha pekiştiren THY, aynı zamanda rakamı 122’ye çıkarmayı başarmıştır. Ayrıca bu yeni uçuş noktası ile Afrika kıtasına direkt olarak yapılan seferlerin sayısı da 53’e yükselmiştir. 18 Haziran tarihinde başlayacak olan uçuşların üç farklı frekans olarak icra edileceği açıklanırken yapılan açıklamada Seyşeller uçağı ile de bağlantılı olma durumu vurgulandı. Nihayetinde insanlar söz konusu seçenek sayesinde Afrika kıtasında yer alan bir başka noktaya daha uçakla gitme fırsatını yakalamıştır.

Afrika kıtasında yer alan ve takımadalardan oluşan Komorlar Birliği’nin nüfusu yaklaşık olarak 900 bin iken bu insanların çok büyük bir kısmı Moroni’de ikamet etmektedir. Burada yer alan doğal güzellikler dünyanın farklı noktalarından buraya çok sayıda turist gelmesine de neden olmaktadır. Özellikle bozulmamış doğası THY tarafından taşınan insanların buraya gitme nedeni olarak gösterilebilir. Ülkemizden de insanlar buraya büyük bir oranda tatil için giderken Avrupa ya da farklı noktadan buraya gitmek isteyen insanlar da İstanbul aktarmalı olarak seyahatlerini gerçekleştirebilir. Dolayısıyla da yolcu yoğunluğunun fazla olacağı tahmin edilmektedir.

Hint Okyanusunda yer alan adalardan oluşan Komorlar Birliğine dünyanın hemen her yerinden insanlar gelmektedir. Buranın tarih boyunca sömürülmüş olmasına rağmen doğal güzelliklerinin aynen kalması insanlara görsel bir şölen sunmaktadır. Buraya gelen insanlar vakitlerinin büyük bölümünü adalarda yer alan plajlarda geçirirken yılın farklı dönemlerinde yapılan festivaller de büyük bir ilgi çeker. Buna bağlı olarak ülkeye gelen turist sayısında ciddi bir artış yaşanır. Buraya gelecek olan kişilerin bilmesi gereken çok önemli bir bilgi vardır. Bu bilgi, adalardan bir tanesinin üzerinde yer alan bir dağ ile ilgilidir. Grand Komore Adası üzerinde yer alan Le Kartala Dağı volkaniktir ve halen aktiftir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi