THYnin Voleybol takımı Sultanlar Ligine yükseldi

Türk Havayolları çatısı altında spor kulübü olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Türk Hava Yolları Bayan Voleybolu A Takımı maçlarına devam ettiği voleybol birinci liginde önemli başarılar elde etmeye devam ederken Vestel Venüs Sultanlar Ligine yükselerek başarılarına başarılar katmaktadır. 1979 yılında kurulmuş olan Türk Hava Yolları Spor Kulübü bir süre faaliyetlerine ara verdikten sonra 2016 yılında yeniden çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’nın destek ve girişimi ile yeniden liglere dönmüş bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları Bayan Voleybolu A Takımı 2016-2017 sezonunda kurulmuş olup bu dönemde İkinci Lig Birinci Grup’ta maçlarına başlamıştır. Çalışmalarına 2017-2018 sezonunda da devam eden voleybol takımı 26 maçlık sezonu 24 maçı kazanarak tamamlamış bulunmaktadır. Takım final gruplarını da yenilgisiz tamamlayarak dönemin şampiyonu olmaya hak kazanmıştır.
Türk Hava Yolları Bayan Voleybol A Takımı Türkiye’de Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele etmeye devam edecektir. Türkiye’nin bayan voleybol takımları içerisinde oldukça iyi başarılar elde etmiş takım bu sezonda da mücadele ederek başarılarına başarı katacaktır.

Teknik direktörlüğünü İsmail Şahin’in yapmış olduğu Türk Hava Yolları Bayan Voleybol A Takımı’nda pek çok yerli ve yabancı oyuncu yer almaktadır. Yabancı oyuncular arasında Jelena Nikolic, Anita Havlickova gibi voleybol sporuna yıllarını vermiş tecrübeli oyuncular da bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı bayan voleybol takımının başarılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Aycı yaptığı açıklamada öncelikle Türk Hava Yolları Bayan Voleybol takımını ve takımın yanında yer alan teknik ekibi başarılarından dolayı kutladı. Takımın kendilerine büyük bir mutluluk yaşattığını, iki yıl önce yeniden ayağa kaldırılan spor kulübünün başarması için hep birlikte kenetlenildiğini ifade etti. İki yıl boyunca verilen emeğin karşılığının bu başarılar ile karşılığını bulduğunu söyledi. Türk Hava Yolları ile ülkemizdeki gençlere havacılığı sevdirdiklerini söyleyen M. İlker Aycı Türk Hava Yolları Spor Kulübü ile de sporu sevdirmeye devam edeceklerini belirtti. Hedeflerinden en önemlilerinden birinin de Türk Milli takımına oyuncu yetiştirmek olduğu söyleyen Aycı, bayan voleybol takımının başarılarına başarılar eklemeye devam edeceğini ve Türk Hava Yolları’na her alanda yükselmenin yakışacağını belirtti.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi