Tokyo THY Ucuz Uçak Bileti

Japonyanın başkenti ve dünyanın en büyük kenti olan Tokyo 35 milyonluk nüfusu ile megapol bir kent olup THY firmasının uçak seferleri ile ucuz fiyatlarla yolculuk yapmak isteyenler bileti İstanbul havaalanları üzerinden almalıdır. Teknolojinin başkenti Tokyo ülkemiz insanları tarafından da merak edilmektedir fakat bileti pahalı olduğundan uçak ile yolculuk masraflı olmaktadır fakat THY firmasından ucuz bilet bulup Japonyaya gitmek mümkündür. Tokya’da Narita ve Haneda olmak üzere iki tane havaalanı bulunmaktadır. Ülkemizden Ankara gibi büyük şehirlerden aktarmalı uçuşlar bulmak mümkündür fakat direk uçuş sadece İstanbul Atatürk Havalimanından yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından ise sadece Türk Hava Yolu firmasının günde bir kere seferi bulunmaktadır.

Tokyo Narina Havalimanına yapılan bu sefer gece saat 01.40’ta gerçekleşmektedir. Her gün yapılan bu sefer ortalama 11 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul’dan gece 01.40’ta başlayan yolculuk ertesi gün 19.10’da Narita hava meydanında sona ermektedir. Bu yolculuğun maliyet en az 1990 TL olup en yükseği ise 15 bin 833 TL’dir. Ekonomi sınıfındaki biletler için geçerli olan bu fiyatlar Business Class sınıfında daha da yüksektir. Tokyo zaten çok uzun bir mesafe olduğundan fiyatlar da doğal olarak yüksektir. Daha yüksek fiyatlar ile bilet almamak için tatil ve yolculuk planlarını erkenden yapmak ve ücretler yükselmeden önce bileti almak gerekir. Ayrıca aktarmalı uçuşların da yüksek olacağı unutulmamalıdır.

Japonya toplam 47 bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelerden biri olan Tokyo ülkenin en büyük ve en güzel kentidir. Ülkenin en kalabalık kenti olan başkent hükümet üyelerine ve imparatorluk ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en önemli borsası New York Borsası’dır. New York Borsa’sından sonraki en büyük borsa Tokyo Borsası’dır. Japonya bankacılık, medya ve basın-yayın merkezi, sigorta, ulaşım alanında dünyada önemli bir yere sahiptir ki bu etkin alanda Tokyo’nu yeri oldukça önemlidir. Başkentte gezilecek yerlerin en başında Şitamaçi Bölgesi ve modern bir metropolü yansıtan Yamanote Bölgesi gelmektedir. Batı Sanatı Ulusal Müzesi, Tokyo Ulusal Müzesi, Şinobazu Göleti, Bridgestone Sanat Müzesi, Uçurtma Müzesi ve Idemitsu Sanat Müzesi kesinlikle görülmelidir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi