Türk Havayolları ile Türkiye’yi keşfetme zamanı

Türk Havayollarının iç hat seferlerinde uyguladığı kampanyalar sonucunda yurtiçinde birçok noktaya çok uygun fiyatlar ile bilet alabilmek mümkün hale gelmiştir. Bu uçuşlarda kabin içi ikram servisi, bagaj hakkı gibi fırsatlar dahil olmak üzere bilet satışları yapılmaktadır. Bilet fiyatları ise İstanbul Atatürk Havalimanı karşılıklı seferleri için 66 lira, Sabiha Gökçen Havalimanı için ise 55 liradan başlayarak varış yeri, sefer zamanı ve müşteri taleplerine göre artışlar göstermektedir. Bu kampanyaya Türk Havayolları iştiraki niteliğinde yer alan Anadolu Jet şirketi seferleri ile Türk Havayollarının düzenlediği Artvin-Hopa seferleri dahil değildir. Kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için bilet rezervasyonu ve alım işlemi aynı anda yapılmalıdır. Diğer bilinmesi gereken hususlar ise kampanyalı biletler düzenlenen seferlere göre artış ve azalış göstermekte olup sınırlı sayıda koltuk için satışa sunulmaktadır.

Seferlere katılmaktan vazgeçilmesi durumunda bilet iptali, değişikliği ya da para iadesi gibi haklar bulunmamaktadır. Kampanyalardan yararlanabilmek için belirli tarih aralıkları bulunmaktadır. Bu aralıklar biletleme işlemleri için 17 Ekim ile 22 Ekim 2017 tarihleridir. Seyahat zamanları ise Aralık 2017’den başlayarak 19 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacak seferler için geçerlidir. Türk Havayolları promosyonu uygulanmayan dönemleri de mevcuttur. Bu dönemler ise 28 Aralık 2017’den başlayan ve 2 Ocak 2018’de biten 1. Dönem ve 19 Ocak 2018’de başlayıp 6 Şubat 2018’de biten 2.dönem olmak üzere iki ayrı dönem ile sınıflandırılmıştır. Türk Havayolları bu kampanya sürecinde değişiklik yapma, kampanya sürelerini uzatma ya da kampanya iptali gibi haklara sahiptir. Bu tarz kampanyalar sayesinde ülke içerisindeki havayolu ulaşımının geliştirilmesi, büyümesi ve ulaşımda alternatif bir yönteme kavuşulması amaçlanmıştır. Böylece pek çok nokta arasında çok daha ucuz ve uygun zamanlarda gerçekleştirilecek seferler ile birlikte turizm hareketliliğine de katkı sağlanmış olacaktır.

Kampanya takibi, promosyon biletlerinin hangi seferlerde ve kaç adet biletle sınırlı olduğunu bulabilmek için belirli bir süreç boyunca detaylı araştırma yapmakta fayda bulunmaktadır. Bazı uçuşlarda kampanyalı biletler ilk koltuklar için satılabilmekte iken bazı seferlerde ise kalan son koltukların satılması amacıyla promosyon uygulamasına gidilebilmektedir. Burada iki farklı amaç bulunmakta olup ilk koltuklar için promosyon uygulaması ile o seferin düzenlenmesine yönelik bir adım atılması istenmiştir. Son kalan koltuklardaki promosyon uygulaması ise daha az görülen bir durum olup genellikle uçağın tam kapasite ile seferini gerçekleştirmesi amaçlanmaktadır

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi