Uçuşlarda uygun fiyatlı bilet satın alabilirsiniz

Erken bilet rezervasyonu yapılmak istenildiği zaman bu rezervasyon işlemine en az bir ay önceden başlamak gerekmektedir çünkü bilet ne kadar önce rezerve edilirse, o kadar uygun fiyata bilet satın alabilirsiniz. Bunun yanında bayram tatilleri, yılbaşı, yaz tatilleri, kongre dönemleri gibi özel dönemlerde bilet fiyatları artış göstermektedir. Uçuş tarihinin hafta sonuna denk gelmesi de biletin fiyatını arttıran etkenlerdendir. Rezerve edilmek istenen biletlerde, eğer zaman seçiminde esnek davranılabiliyorsa pazartesi ve perşembe günleri ve genelde az kullanılan gece saatlerini tercih etmek biletleri daha uygun fiyatlı hale getirmektedir. Erken bilet rezervasyonundan yararlanmak için bir diğer yol ise bir internet sitesi hizmeti olan Skycanner’da, yapabileceğiniz uçuşlarla ilgili bilet fiyat konusunda “fiyat alarmı oluştur” seçeneğini aktif hale getirmekte olabilir.

Havayolu şirketleri genelde az sayıdaki koltuk biletlerini diğer koltuklara göre daha düşük bir fiyattan satışa sunarlar. Bu koltuk biletleri tükendiğindeyse geriye kalan koltukların fiyatı artmaya başlar. Uçak biletlerini ucuza almanın en önemli yolu erken rezervasyon imkânlarından yararlanmaktır. Havayolu şirketleri genelde sınırlı sayıdaki koltuklarını promosyonlu olarak satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu bu biletler, sınırlı sayıda oldukları için uygun fiyata bu biletleri satın alabilmek için ilk rezervasyon yapanlar doğal olarak bu biletleri daha uygun bir fiyata satın alabilmektedirler. Yapılması ilk olarak hedeflenmesi gereken şey bu sınırlı sayıda satışa sunulan koltuk biletlerine erken rezervasyon yapmaya çalışmak.

Erken rezervasyon ile bilet alınmak isteniyorsa eğer, gidiş – dönüş bileti beraber alınması düşünülüyorsa, gidilen yerde en az bir cumartesi günü kalındığında, dönüş biletinin daha ucuz olma ihtimali doğmaktadır. Uçak ile seyahatlerde uçaktaki yolcuların ağırlıklı olarak çoğunluğu havayolu şirketlerinin ekonomik stratejilerinden dolayı birbirlerinden farklı ücretler karşılığında uçuş hizmeti almaktadırlar. Bu bilet rezerve işlemlerini daha uygun bir fiyatla halledebilmek için en önemli yol detaylı ve titiz bir araştırma ve erken rezervasyon imkânlarından faydalanmaktır. Biletin alınacağı zaman belli ise bu uçuş hizmeti veren diğer firmalarla beraber bir fiyat karşılaştırması yapmakla, uygun bilet bulma ihtimali de artacaktır.

One thought on “Uçuşlarda uygun fiyatlı bilet satın alabilirsiniz

  1. Ceren 10 Ocak 2018 at 07:29

    Her zaman uygun fiyat kovalar sonunda yakalayınca direk alırım bu seçimlerimde ise Thy ise her zaman ön planda geliyor diğerlerinden çok hep bu firmayı tercih edip uygun bilet kovalarım.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi