Ucuz THY Moskova Biletleri Nasıl Alınır

Rusya ülkesinin başkenti olan Moskova şehrine İstanbul ilinden aktarmalı, aktarmasız ya da iki aktarmalı gidiş olanakları mevcut olup THY firması internet sitesinden bilet fiyatları ve ucuz olup olamayacağını da öğrenebilirsiniz. Ucuz THY Moskova biletleri nasıl alınır gibi bir içeriği internette arama işlemi yaparak inceleyebilirsiniz.

Moskova şehri Rusya’nın en önemli kent merkezlerinden olup aynı zamanda da başkentidir. Moskova gezilecek ve görülecek mekânlar açısından da oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. Moskova’da İngilizce dili yaygın bir şekilde konuşulmamaktadır. Yabancı turistler bu açıdan biraz zorluk çekmektedirler. Moskova gezilecek yerler listesinin başında kesinlikle Kızıl Meydan bulunmaktadır. Kızıl Meydan dünyanın da en mühim şehir merkezleri arasındadır ve Rusya tarihini yansıtmaktadır. Bir diğer önemli tarihi mekân ise Kremlin Sarayı’dır. Kremlin Sarayı yalnızca Moskova’nın değil Rusya açısından da simge durumundadır. Aziz Vasili Katedrali de bir başka önemli mekândır ve Rus mimarisini en iyi şekilde yansıtmaktadır. Bolşoy Tiyatrosu 240 yılı aşkın tarihi ile kentin önemli sanat merkezleri arasındadır. Ünlü sanatçıların sergilediği opera, bale gibi etkinlikleri bu tiyatro salonunda izleyebilirsiniz. Lenin mozolesi de şehirde sıklıkla ziyaret edilen yapılar arasındadır. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin kurucu olan Vlademir İlyiç Ulyanov Lenin anısına dikilmiş olan mozolenin alt katında ise Lenin’in kabri bulunmaktadır.

Şehirde ayrıca gezip alış veriş yapabileceğiniz ve kafanızı dağıtabileceğiniz mekânlar da mevcuttur. Arbat Caddesi işte bu mekânların başında gelmektedir. Bu cadde araç trafiğine kapalıdır. Geçmişte ünlü Rus düşünür ve yazarlarının bu cadde de yaşadığı bilinmektedir. Ayrıca bu caddede kafeler, sinema, şık lokantalar, butik dükkânlar ve restoranlar bulunmaktadır. Gorky Parkı da şehirde yaşayanlar ya da ziyaret edenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu doğal parkın içerisinde spor, eğlence ve kültür adına yapılabilecek değişik seçenekler yer almaktadır. Ayrıca plaj voleybol sahası, bisiklet yolları, masa tenisi sahaları, paten kiralayan yerler, kafeler ve lokantalar da bulunmaktadır. GUM alışveriş merkezi de Moskova’da gezmek için tercih edilen mekânların başında gelmektedir. Dünyaca ünlü firmaların ürünleri burada lüks mağazalarda satışa çıkarılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi