Ucuz uçak bileti THY almanın püf noktaları

Türk Havayolları ile yurtiçi ve yurtdışındaki herhangi bir yere uygun fiyatlar ile uçabilmek için bilinmesi gereken püf noktalar ile ucuz uçmanın hususları vardır. Öncelikle gidilmek istenen noktaya yönelik bilet fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmak gerekir. Alternatif rotalar ve alternatif havalimanlarının varlığı araştırılmalıdır. Genel olarak bu araştırma sürecinin yaklaşık 3 ile 4 aylık bir süreç gerektirdiği aşikardır. Bu araştırma sürecinden sonra erken rezervasyon kampanyaları takip edilmelidir. Bilet fiyatları genellikle hafta sonları artan planlar ve bilet taleplerinin etkisiyle artış göstermektedir. Bu bağlamda Cuma ve Pazar günleri için bilet almaktan kaçınılmalıdır. Hafta içi günlerde bilet rezervasyonu yaptırmak ve seyahat tarihini esnek tutmak doğru bir davranış olacaktır. Bazen bilet alınması istenen tarihten bir önceki gün veya bir sonraki gün çok daha ucuz fiyatlarda bilet satışları olabilmektedir.

Direkt uçuşlar için alınan biletler de aktarmalı uçuşlara göre daha hesaplı olabilmektedir. Gidilecek yere gidiş dönüş biletini aynı dönemde almak toplam uçak bileti masrafının daha az olmasını sağlayacaktır. Antalya ve Aydın gibi tatil şehirlerine yaz mevsiminde, Bursa ve Erzurum gibi kaliteli kayak merkezlerine sahip yörelere ise kış döneminde turizm etkisiyle müşteri talepleri artabilmektedir. Bu talepler de otomatik olarak bilet fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda, gidilmek istenen yörenin özelliklerini bilmekte de fayda bulunmaktadır. Türk Havayolları hem iç hat hem de dış hat seferlerinde bazen genel bazen ise belirli bir rotaya özgü promosyon bileti uygulaması gerçekleştirmektedir. Bu promosyon biletleri sınırlı sayıda koltuklar için geçerli olduğundan fırsatı yakalamak adına THY kampanya ve promosyonları sürekli olarak takip etmek gerekir.

Türk Havayolları ailelere ve öğretmenlere yönelik kampanyalar da düzenlemektedir. Bu kampanyaların rezervasyon tarih aralıkları ve hangi dönemlerdeki uçuşlar için geçerli olduğu araştırılmalıdır. Kampanya şartlarına dair detaylı bilgiye müşteri hizmetleri servisinden ya da kurumsal web sitesi aracılığıyla ulaşabilmek mümkündür. Promosyon seferleri genel olarak her şey dahil konseptiyle düzenlense de zaman zaman kısıtlamalar uygulanabilmektedir. Bu seferler THY tarafından belirlenen havalimanlarından kalkan uçak seferleri için geçerli olmaktadır. Promosyon seferleri ile hem aktarmalı hem direkt uçuşlarda bilet bulabilmek mümkün olup bazı dönemlerde uçağın ilk koltuklarının satışında promosyon uygulaması yapılmakta iken bazen ise son kalan koltuklarda indirim söz konusu olabilir. THY bu ve benzeri kampanya süreçleri uzatma, kampanya koşullarını değiştirme ve nadiren de olsa kampanya iptalleri gerçekleştirebilmektedir. THY ile Ucuz uçarak pek çok noktaya keyifli bir seyahat gerçekleştirilebilmekte ve seyahat bütçesinden önemli derecede tasarruf sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi