Ucuz uçak bileti THY ile nasıl alınır

Türk Hava Yolları bir çok güzellikleri içerisinde barındıran bir firma ve ucuz uçak bileti nasıl bulup alabilirim diye soracak olursanız, internetten araştırarak ve bazı indirimlerden yararlanarak alabilirsiniz. Yolculuk yapmadan uzun bir süre önce uçak biletinizi almak da yeterince karlı bir alışkanlık olabilir. Ayrıca yakın zamanlarda uçmanız gerekiyorsa en azından bulunduğunuz haftadan bir hafta sonra gece uçuşlarından biletinizi alırsanız daha hesaplı olacaktır. Çünkü kimse gecenin bir köründe sıcak yatağını bırakıp hava alanına yol almak istemez. Türk Hava Yolları zaman zaman bazı meslek grupları için kampanyalar yapıyor. Bunları da takip edebilirsiniz, o mesleğe mensup olmasanız bile belki o mesleği icra eden kişilerin isimlerini kullanarak veya meslek olanaklarını kullanarak indirimli bile satın alabilirsiniz.

Miles&Smiles üyeliğini kullanarak biriktirilen mil puanlarla bedava bilet almanız da olası bir durum ve bu kazandığınız ödülleri kendiniz veya sevdikleriniz için de kullanabilirsiniz. Bir kısıtlama veya sınırlama yoktur. Ayrıca bu üyeliğin Türk Hava Yolları vezninde bir avantajı daha vardır; o da kabin yükseltme yapabilmenizi sağlar. Yani siz biletinizi ekonomi sınıfından almış olabilirsiniz ama biriken mil puanlarınızı kullanarak sınıfınızı Business Class’a çıkarabilir ve o şekilde uçmanın tadına varabilirsiniz. Üyeliğin avantajları tabi bu kadarla sınırlı değil. Miles&Smiles üyesi olanların bir kez daha yüzü gülüyor, uçak bileti aldığınızda olan ekstra bagaj hakkınıza ek olarak üye olanların ekstra bagaj hakkı oluyor ve bu ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Yani sadece Miles&Smiles’a üye olarak ücretsiz ekstra bagaj hakkından yararlanabilirsiniz.

THY size gökyüzünde ayrıcalıklı bir uçuş keyfi sağlar ve en iyi bileti almak aslında hiç de zor değildir. Yine Miles&Smiles kredi kartına sahip olmanın avantajlarından biri de sadece uçarak mil kazanmıyor olmanız. İş ortağı olunan bazı otellerde kalarak da mil kazanıyorsunuz ve bu milleri THY uçak bileti alırken harcayabiliyorsunuz. Yani zaten kalmanız gereken bir otel varsa bunu iş ortaklarından seçerek ilerde THY’den alacağınız indirimli uçak biletine yatırım yapmış olursunuz. Uçarken acıkmanız durumunda biletinizi çok az bir meblağ farkla yemekli bilete dönüştürebilirsiniz ve böylelikle uçak içinde satın almak zorunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi