Uygun Fiyatlı THY Kıbrıs Uçak Bileti Al

Akdenizin ortasında yer alan Kıbrıs uygun fiyatlı tatil seçenekleriyle ön plana çıktığı için THY uçak bileti al platformları sayesinde seri bir şekilde uçak biletlerinin alındığı bir bölgedir. Uygun Fiyatlı THY Kıbrıs Uçak Bileti Al platformları Kıbrıs Adasına seyahat etmek isteyenler için mükemmel seçenekler sunmaktadır. Böylece adaya gidecek olan yolcular son derece konforlu, hızlı ve güvenli bir şekilde havayolu ulaşımını kullanmaktadır. Havayolu ulaşımının son zamanlarda uygun fiyat aralığına çekilmesi, seyahat planı olan yolcuların havayollarını tercih etmesini mümkün kılmaktadır. Böylece THY dahil olmak üzere tüm havayolu firmaları; etkili bir şekilde hizmet üretme ve faaliyette bulunma olanağına kavuşmaktadır.

Her ne kadar son zamanlarda kumarhaneleriyle adından sıkça söz ettirse de Kıbrıs, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla müthiş bir tatil cennetidir. M.Ö. 1500’lü yıllara dayanan tarihi geçmişi sayesinde bölgede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Her bölgesi ayrı ayrı güzelliklere sahip olan bu turizm bölgesi; Lefkoşa şehrindeki gezi alanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Suriçi bölgesinde yer alan tarihi mekanların ve yemek alanlarının ziyaretçileri fazlasıyla memnun ettiği bilinmektedir. Yine Girne apayrı bir güzellik manzumesiyle karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Gazimağusa ise; tarihi eserleriyle ön plana çıkmaktadır. Güzelyurt doğayla bütünleşmiş bir şehir olarak ön plana çıkarken Karpaz yarımadası ise el değmemiş doğasıyla tanınmaktadır. Sıralanan tüm şehirler gezi rotasında yer alan turizm mekanlarıdır. Bundan dolayı söz konusu bölgelerde turizm sektörü oldukça gelişmiş durumdadır.

Bölgede yer alan St Hillarion Kalesi, adanın en eski yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Adaya gelen Arap akınlarından korumak maksadıyla yapılmış olan bu kale; M.S. 7. Yüzyılda yapılmıştır. Bu kalenin adadaki 3 dağ kalesinden birisi olması bir diğer özelliğidir. Yine kalede çok sayıda farklı tarihi eserin bulunduğu bilinmektedir. Karaman Köyü ise İngilizlerin yerleşmiş olduğu bir köydür. Tam anlamıyla köy olarak tanımlanabilecek bu şirin yerleşim merkezi, yeşillikler arasında saklı bir hazine gibidir. Görüldüğü üzere bölgede çok sayıda farklı gezi alanı bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi